Taikomoji galios elektronika


Kas yra galios elektronika. Taikomoji galios elektronika kursinis.

Elektronikos kursinis darbas. Įvadas. Analitinė dalis. Projektinių sprendimų pagrindimas. Scheminiai sprendimai. Keitiklio galios elementų skaičiavimas ir parinkimas. Keitiklio informacinės elektronikos elementų parinkimas. Principinės elektrinės schemos sudarymas ir aprašymas. Keitiklio charakteristikų skaičiavimas. Išvados ir pasiūlymai. Literatūros sąrašas.


Pagal duotuosius variklio parametrus suprojektavus nuolatinės srovės elektros pavaros elektroninį galios keitiklį, buvo pasirinktas mikroprocesorinis šio keitiklio valdymas. Mikroprocesorinis valdymas naudojamas, nes jis turi daugiau privalumų lyginant su analoginių signalų pagrindu veikiančiu valdikliu, t.y. mikroprocesoriai yra ekonomiškesni, vartoja mažai energijos, pigesni, užimą mažesnį plotą, pasižymi sklandžiomis įtampos valdymo savybėmis dėl mažų nuostolių ir trikdžių, todėl valdydami elektros pavarą, išvengiame netolygių šuolių ir smūginių apkrovų. Taip pat, jeigu turime sistemą, kurios darbas yra nuolatos koreguojamas, patogu naudoti mikroprocesorius, nes kiekvieną kartą norint pakeisti sistemos struktūrą ar jos veikimą, nereikia pirkti naujų valdiklių, o tiesiog pakanka perrašyti valdiklio programą, kuri bus skirta pakitusios sistemos darbo režimui.

Kintamosios įtampos išlyginimui buvo pasirinkti tiristoriniai valdomi lygintuvai, kurie yra ekonomiški, dėl didelio naudingumo koeficiento, ilgesnio eksploatacijos laiko, nes nėra judamų dalių ar kontaktų, taip pat mažas inertiškumas, nes nenaudojamos ritės bei labai mažas užimamas plotas.

Iš nubrėžtų charakteristikų matyti, kad suprojektuotas keitiklis leidžia pasiekti sklandų pavaros greičio reguliavimą kai variklis veikia tiesioginiu režimu.

Taikomoji galios elektronika. (2013 m. Gegužės 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/taikomoji-galios-elektronika.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 21:50