Taikomojo tyrimo dizainas


Taikomojo tyrimo dizainas .Paveikslų sąrašas. Įvadas. Taikomojo tyrimo atlikimo planas. Taikomojo tyrimo proceso organizavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Taikomųjų tyrimų aktualumas - Taikomuoju tyrimu siekiama, remiantis anksčiau gautomis mokslo žiniomis, spręsti tuo metu svarbius praktikai klausimus. Norint pagrįsti įvairius mokslinius teiginius – taikomi moksliniai tyrimai. Jie leidžia teorijoje patikrinti suformuluotas iškeltas hipotezės ir praktikoje nustatyti reiškinius, kurie yra analizuojami. Taikomieji tyrimai gali būti kokybiniai ir kiekybiniai, jie remiasi skirtingomis paradigmomis. Moksliniai tyrimai yra skirstomi į fundamentaliuosius (teorinius) ir taikomuosius.

Darbo metodai : Analizuoti K. Kardelio, V. Židžiūnaitės ir I. Luobikienės, R. Tidiko, taikomųjų tyrimų metodologijos vadovėlį, literatūrą, naudojant analizės, refleksijos ir apibendrinimo metodus.

Tyrimo tema. Pvz. : „Darbuotojų žinių tobulinimo įtaka „Atlanta“ organizacijos pokyčiam“.

Mokslinio tiriamojo darbo temos pasirinkimas ir formulavimas yra labai svarbus etapas, nes nuo jo priklauso būsimoji darbo vertė. (Kardelis 2007)

Prieš pasirenkant temą svarbu išsiaiškinti ar ji yra aktuali. Temos pasirinkimas priklauso nuo tyrėjo motyvų ir specialiosios mokslinės literatūros prieinamumo. Kuo daugiau yra mokslinės literatūros, tuo tiksliau galima suformuluoti temą, tikslą ir uždavinius. Taip pat, kas nemažiau svarbu, tinkamos literatūros studijavimas, kuris padeda rasti kitų mokslininkų atliktus darbus, kurių dėka galima koreguoti savo tyrimo eigą.

Pasak K. Kardelio (2005), reikia atkreipti dėmesį į šias rekomendacijas :

Temos formulavimui turi būti naudojamos knygos, moksliniai straipsniai, įvairūs dokumentai;

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1212 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ekasa
  • Taikomojo tyrimo dizainas
    9 - 1 balsai (-ų)
Taikomojo tyrimo dizainas . (2017 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/taikomojo-tyrimo-dizainas.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 23 d. 14:02
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema