Taikomosios elektronikos egzaminas


Kombinaciniai loginiai itaisai. Ttl loginiai elementai. Dc trigeris. Taikomoji elektronika. Tranzistorinis loginis elementas ne. Taikomosios elektrotechnikos namų darbas. Dc universalieji trigeriai. Taikomoji elektronika konspektas. Ttl bazinis. Mop jungikliai.

Skatmeninė elektronika. Skaitmeniniai signalai potencialiniai signalai. Įtampas teigiamoji ir neigiamoji logika. Skaitmeninių signalų formavimas jungikliais. Komplementariniai formuotuvai. Jungikliai su dvipoliais tranzistoriais. Jungiklis įjungtas-išjungtas. Perjungimas. Jungiklio įjungimas. Jungiklio išjungimas. Jungiklio veikimo sparta ir jos didinimas. (šotkio tranzistoriu,komplementinis mop jungiklis). Loginiai elementai būlio funkcijos (bf). Loginių funkcijų realizavimas. Potencialinių loginių elementų parametrai ir charakteristikos. Loginių elementų tipai rtl elementai (rezistoriniai – tranzistoriniai loginiai) dtl elementai (diodiniai tranzistoriniai loginiaii) sudaryti ttl elementas (tranzistoriniai loginiai) sel elementai (sujungtų emiterių loginiai). I. L (integriniai injekciniai loginiai) mop elementai. Kmop elementai. (komplementiniai). Ttl loginiai elementai bazinis ttl elementas. Ttl ir-arba-ne elementas. Tribūvis elementas. Ttl tribūvis elementas. Kmop elementai. Skaitmeniniai kombinaciniai įtaisai kombinaciniai įtaisai. Automatai. Kombinacinių įtaisų projektavimas. Elementų bazė ir-ne. Elementų bazė arba-ne. Tipiniai kombinaciniai įtaisai. Sumatorius. Šifratorius ir dešifratorius. Multiplekseris ir demultiplekseris. Kodo keitiklis. Loginis komparatorius. Trigeriai. Regeneraciniai įtaisai dviejų būsenų įtaisai. Regeneracinis perjungimas. Trigeriai. Elementarusis trigeris iš arba-ne elementų. (rinkiniai) elementarusis trigeris iš ir-ne elementų. Trigerių tipai informaciniai trigerio įėjimai. Valdantieji trigerio įėjimai. Rs trigeris. Jk trigeris. (universaliuoju). D trigeris. (vėlinimo arba duomenų. T trigeris. (skaičiavimo) trigerių sinchronizacijos būdai. Trigerių schemos statinės sinchronizacijos rs trigeriai. Statinės sinchronizacijos dc dinaminės sinchronizacijos (jautrūs frontui) trigeriai. Dvejų pakopų trigeriai. Multivibratoriai. Tipiniai automatai. Registrai slinkties (postūmio) registrai. Universalieji registrai. Skaitikliai. Dvejetainiai sk

Potencialiniai signalai. Elektroniniuose įtaisuose naudojant potencialinį signalų atvaizdavimo būdą skirtingos signalo reikšmės ir atvaizduojamos aukštu įtampos lygiu , ir žemu įtampos lygiu susitarta potencialiniams skaitmeniniams signalams nustatyti dvi slenkstines įtampas aukštąją slenkstinę įtampą ir žemąją slenkstinę įtampą. Žemomis laikomos įtampos , žemesnės už žemąjį slenkstį arba jam lygios. Aukštomis laikomos įtampos aukštesnės už aukštąjį slenksti arba jam lygios.

įtampos patenkančios į tarpą tarp aukštojo ir žemojo slenksčių yra neleistinos. Tvarkingų elektroninių įrenginių įėjimuose bei išėjimuose tokios įtampos gali būti tik labai trumpą laiką signalo persijungimo iš vieni lygio į kitą metu, ir negali būti nusistovėjusiame režime. Tuo užtikrinamas didesnis skaitmeninio signalo reikšmių atvaizdavimo, o tuo pačiu ir įrenginio darbo, patikimumas.

Teigiamoji ir neigiamoji logika. Žiūrint kaip susitarta, aukšta įtampa galima atvaizduoti signalo reikšmę 1, o žema įtampa arba priešingai: gali reikšti 0, o. Pirmuoju atveju turime teigiamąja logika, o antruoju - neigiamąją logiką. Laikysime kad logika yra teigiama.

Teigiamojoje logikoje įtampos, aukštesnės už slenkstinę įtampą reiškia vienetą, todėl aukštasis slenkstis dar vadinamas vieneto lygiu ir kartais žymimas , o žemasis slenkstis - nulio lygiu ir žymimas. Atitinkamai įtampos vadinamos vieneto įtampomis ir žymimos , o įtampos - nulio įtampomis ir žymimos.

Skaitmeninių signalų formavimas jungikliais. Skaitmeniniams signalams formpaprastam formuotuvui sudaryti reikalingas vienas jungiklis j. Kai jis išjungtas ir grandinė nutraukta formuojama įtampa yra artima maitinimo įtampai, yra aukšta. Kai jungiklis įjungtas, išėjimo įtampa yra artima 0,yra žema.

Pagrindinis trukumas – nesimetriškumas: įjungus jungiklį žemas įtampos lygis formuojamas greitai, nes parazitinės apkrovos talpos greitai išsikrauna per mažą įjungto jungiklio varžą.

Komplementariniai formuotuvai sudaryti iš dviejų, priešingomis fazėmis dirbančių jungiklių. Šiuose formuotuvuose jungikliai valdomi taip, kad esant vienam jungikliui įjungtam, antrasis būna išjungtas. Kai įjungtas jungiklis j1, o išjungtas jungiklis j2 išėjimo įtampa . Kai įjungtas jungiklis j2, o išjungtas jungiklis j1 išėjimo įtampa. Šio formuotuvo išėjimo varža abiem atvejais yra vienoda ir pakankamai maža. Tai padidina formuotuvo greitaveiką,plačiausiai taikomi tranzistoriniai jungikliai, kuriuose tranzistorius įjungtas pagal be schemą.

  • Microsoft Word 251 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (5492 žodžiai)
  • Universitetas
  • Domas
  • Taikomosios elektronikos egzaminas
    10 - 1 balsai (-ų)
Taikomosios elektronikos egzaminas. (2011 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/taikomosios-elektronikos-egzaminas.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 26 d. 18:11
×