Taikomosios matematikos, matavimu Metrologija konspektas


Metrologijos uždaviniai. Pakeič iamumas. Pilnas pakeič iamumas. Nepilnas pakeič iamumas. Funkcinis pakeič iamumas. Viršutinis nuokrypis. Apatinis nuokrypis. Matmens tolerancija. Tolerancijos lauku.

Netiesioginis – tai fizikinio dydžio vertės nustatymas naudojantis kitų, su juo priklausomybėmis susijusių dydžių, tiesioginių matavimų rezultatais.

Jungtinis – tai kelių vienarūšių fizikinių dydžių verčių radimas iš lygčių sistemos, sudarytos iš šių dydžių įvairių derinių tiesioginių matavimo rezultatų, gautų skirtingomis matavimo sąlygomis.

Pilnas pakeičiamumas - pakeitus detales mašinos techniniai rodikliai neturi keistis

Nominalus matmuo tai bendras jungiamųjų detalių matmuo ( dn. s. = Dn = dn ). Jis yra apskaičiuojamas ir parenkamas iš standartinės matmenų eilės.

Tikrasis detalės matmuo – tai matmuo gautas išmatavus detalę leistinu tikslumu. (Dtikr, dtikr )

Detalė laikoma tinkama, kai šis matmuo yra tarp didžiausio ir mažiausio ribinių matmenų. (Dmax ir Dmin – skylėms ir dmax ir dmin - velenams )

Tolerancijos lauku vadinamas laukas tarp viršutinio ir apatinio nuokrypių.

Nuokrypį, kurio reikšmė lygi nuliui, brėžiniuose galima nežymėti, pavyzdžiui ∅100+0,02

Judamasis- tarp detaliu būdingas tarpas. (suleidimas su tarpu). Šiuose suleidimuose skylės ribiniai matmenys (Dmax , Dmin) yra didesni už veleno ribinius matmenis(dmax , dmin). Skylės tolerancijos laukas yra aukščiau už veleno tolerancijos lauką. Didžiausias ir mažiausias tarpai apskaičiuojami taip : Smax = Dmax – dmin arba ES – ei

  • Inžinerija Konspektas
  • Microsoft Word 72 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (779 žodžiai)
  • Zygintas
  • Taikomosios matematikos, matavimu Metrologija konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Taikomosios matematikos, matavimu Metrologija konspektas. (2016 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/taikomosios-matematikos-matavimu-metrologija-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:41
×