Taikomųjų tyrimų atlikimo principai ir etikos problemos


Taikomųjų tyrimų atlikimo principai ir etikos problemos. Taikomųjų tyrimų atlikimo principai. Teisiniai principai. Taikomųjų tyrimų atlikimo principai. Etiniai principai. Taikomųjų tyrimų atlikimo principai. Filosofiniai principai. Taikomųjų tyrimų atlikimo principai. Procedūriniai principai. Taikomųjų tyrimų atlikimo principai ir etinės problemos.


Apsaugos principas. Šio principo tikslas – saugoti asmenis nuo galimos fizinės, protinės ir emocinės žalos. Slaptumo principas. Jo pagrindu turi būti išlaikytas tiriamųjų anonimiškumas ir konfidencialumas Būtent 1974 metų Nacionalinis tyrimų aktas garantavo apsaugą asmenims, kurie kviečiami dalyvauti tyrimo darbe, ir įteisino privataus gyvenimo slaptumą.

Kartotinumo principas. Mums dažnai tenka girdėti, kad nauji biologijos ar medicinos atradimai labai reikšmingi žmogaus sveikatai. Tačiau vėliau tenka išgirsti, kad tie patys atradimai sukėlė įtarimų, nes kiti mokslininkai tiksliai pakartodami pirminius tyrimus, gavo visiškai kitokius rezultatus. Labai svarbu, kad tyrimas būtų kartotinis, nes tai svarbiausias būdas patikrinti jo patikimumą. Tad itin reikia būti atidiems planuojant tyrimą, jį atliekant ir aprašant.

Tikimybės principas. Juo primenama, kad tyrimai retai kada duoda nepriekaištingus, nenuginčijamus atsakymus į nagrinėjamus klausimus. Tyrimas nustato tikimybes, t.y. dažniausius atvejus, geriausius atsakymus iš daugybės galimų. Tyrimas beveik niekada nėra neabejotinas. Pagrįstais laikomi tie tyrimo rezultatai, kurie atspindi labai didelį tikimybės laipsnį - tyrimą pakartojus daug kart, bus gauti tie patys rezultatai su nedideliais skirtumais.

Tiriamumo principas. Verčia, pasirenkant dominančią temą tyrimui, apmastyti šiuos klausimus ir rasti atsakymus: Ar pasirinkta tema tirtina? Ar galima naudotis problemos nagrinėjimui tyrimo metodais? Ar galima remiantis tais tyrimo metodais surinkti reikalingą informaciją? Ar galima tą temą išnagrinėti numatytomis sąlygomis, lėšomis bei per nustatytą laiką?

  • MS PowerPoint 41 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (872 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktoras
  • Taikomųjų tyrimų atlikimo principai ir etikos problemos
    10 - 3 balsai (-ų)
Taikomųjų tyrimų atlikimo principai ir etikos problemos . (2019 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/taikomuju-tyrimu-atlikimo-principai-ir-etikos-problemos.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 01 d. 13:44
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo