Taikos sutartys ir pirmojo pasaulinio karo padariniai


Taikos sutartys po pirmojo pasaulinio karo. Pirmasis pasaulinis karas ir jo padariniai. Paryziaus konferencija padariniai. Paryziaus taikos konferencija lietuva. Paryziaus katedros sutartis. Taikos sutartis ir pirmojo pasaulinio karo padariniai. Kas be lietuviu siekia lietuviu ir lenku taikos. Pirmojo pasaulinio kaeo taikos sutartys. Paryziaus konferencija ir lenkija. Paryziaus taikos konferencija jav tikslai.

Taikos sutartys ir pirmo pasaulinio karo karo padariniaididžiųjų valstybių planai. Kapituliacijos. Tautų apsisprendimo principui. Kolektyvinio saugumo. Versalio taikos sutarties nuostatos. Paryžiaus taikos konferencija ir lietuva. Karo padariniai.

Lietuvos delegacija dalyvavo Paryžiaus taikos konferencijoje, tačiau nebuvo pripažinta kaip lygiateisė narė. Svarbiausias Lietuvos delegacijos tikslas – gauti Lietuvai tarptautinį pripažinimą, nustatyti Lietuvos sienas, stoti į kuriamą Tautų Sąjungą. Konferencijoje delegacija daugiausia dėmesio skyrė santykiams su Lenkija, kuriuos nepriklausomybę rėmė didžiosios Vakarų valstybes. Lenkija siekė prijungti Lietuvą prie planuojamosios atkurti didžiosios Lenkijos. Tačiau Lenkijos siekius sutrukdė lietuvių diplomatų veikla konferencijoje,. Prancūzija palaikė Lenkiją, JAV apskritai nerodė jokio dėmesio, o Didžioji Britanija pradėjo derybas su V.Lenino vyriausybe.

Lietuvos delegacijos veika Paryžiaus taikos konferencijos buvo sėkminga: užmegzti santykiai su įtakingų valstybių atstovais, Europos lygiu pradėta suvokti, kad lietuviai ir lenkai siekia skirtingų tikslų, prasidėjęs lietuvių ir lenkų konfliktas virto tarptautiniu.

  • Microsoft Word 69 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (800 žodžiai)
  • Odeta
  • Taikos sutartys ir pirmojo pasaulinio karo padariniai
    10 - 2 balsai (-ų)
Taikos sutartys ir pirmojo pasaulinio karo padariniai. (2012 m. Gruodžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/taikos-sutartys-ir-pirmojo-pasaulinio-karo-padariniai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 13:48
×