Taisyklinga lietuvių kalba


Taisyklinga lietuvių kalba. Kas yra kalbos kultūra ir kam jos reikia?. Sakytinės kalbos darkymas. Taisyklingos lietuvių kalbos ugdymas namuose. Buityje vartojamos kalbos pavyzdžiai. Su mama. Klaidos ir jų ištaisymas. Su seserim. Klaidos ir jų ištaisymas. Dėkojame už dėmesį ?.

Kalbos kultūra - pavyzdingas ar bent tinkamas kalbos vartojimas. Tai reiškia discipliną, aiškinančią, kokios yra kalbos klaidos, kaip jų išvengti ir siekti geros kalbos kultūros.

Problema - netaisyklingas lietuvių kalbos vartojimas šeimose. Kalba yra išdarkoma, naudojami naujadarai, paimti dažniausiai iš anglų kalbos.

Problemos priežastys : Vartoti netaisyklingą kalbą yra paprasčiau, nei taisyklingą, neiškreiptą ; Kalbėti sutrumpintais, netaisyklingais žodžiais jau tapo įpročiu ; Yra nežinomos taisyklingos žodžių formos ; Netaisyklingai kalbant yra jaučiamasi drąsiau, kiečiau, tokia gali būti mada ; Jaunimas nori kopijuoti filmuose, televizijoje girdimą slengą, vertalus ;.

M - mama D - dukra M: -Labas. D: -Labuka. M: -Kaip sekės šiandien mokykloj? D: - Gerai. Buvo sunki diena, rašėm porą kontrolinių darbų, manau, kad neblogai juos parašiau. M: - O tai kokius čia rašėt? Bent jau normaliai viską mokėjai, nes nemačiau, kad būtum mokinusis. D: - Istą, matkę dar ir bio žinių patikrinimą norėjo duoti, bet priprašėm, kad kita savaite galėtumėm rašyt, nes jau užkniso tiek daug atsiskaitymų vienai dienai turėt. M: - Tai kada jau žinosi, kiek gavai iš tų darbų, kurios rašėt? D: - Sakė, kad kita savaite, bet ką žinau, kai turėsiu atsakymus, tai pasakysiu. Ai va, vakar buvau akre, mačiau puskę, su drauge, po parduotuves valkiojos jos.

M: - Nu, žiūrėk tu man, kad neslėptum nieko. A tai ką ten darei? D: - Su drauge ėjom dovanos pirkti.

  • MS PowerPoint 2185 KB
  • 2016 m.
  • 27 puslapiai (1157 žodžiai)
  • Mokykla
  • Sandra
  • Taisyklinga lietuvių kalba
    10 - 2 balsai (-ų)
Taisyklinga lietuvių kalba. (2014 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/taisyklinga-lietuviu-kalba.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 18 d. 08:07
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo