Taisyklingas kvėpavimas


Ištęstinių studijų studentas Edmundas Moroz REFERATAS Taisyklingas kvėpavimas ir pagrindiniai kvėpavimo būdai Vilnius.

Kvėpavimas aprūpina energija ir deguonimi kiekvieną ląstelę, o iškvepiant atsikrato atliekų bei toksinų, tad taisyklingai kvėpuoti yra labai svarbu. Kadangi kvėpavimas – svarbi jogos dalis, nieko keista, kad žmonės besimokantys jogos išmoksta taisyklingai kvėpuoti. Nors plaučiai sudaryti ne iš raumenų, bet jie yra elastingi ir kai susitraukia ar išsipliečia gali reaguoti į raumenų judesius. Kvėpuojant svarbiausia yra diafragma ir tarpšonkauliniai bei pilvo raumenys. Įkvepiant diafragma išsiplečia ir nusileidžia prie pilvo, padarydama vietos įkvepiamam orui. Iškvepiant ji pakyla ir išstumia orą. Įkvepiant išsiplečia plaučiai bei pilvo sritis, išsitempia tarpšonkauliniai raumenys ir visa krūtinė iki pat raktikaulio. Iškvepiant viskas vyksta atvirkščiai: oras stumiamas iš pilvo, o šonkauliai ir tarpšonkauliniai raumenys susitraukia.

Atliekant jogos pozas plaučiai ir tarpšonkauliniai raumenys tampa elastingesni, o kūnas parengiamas gilesniam kvėpavimui. Pasilenkimai į priekį ištempia nugarą ir užpakalinę plaučių pusę, atsilenkimai atgal – priekinę. Lenkiant liemenį į šonus, išsitempia tarpšonkauliniai raumenys. Apverstinės pozos deguonimi ir krauju aprūpina smegenis.

Jogiškas kvėpavimas beveik visuomet reiškia kvėpavimą pro nosį. Nosis tampa lyg komplektiška svetimkūnių filtravimo mašina. Įkvėptas pro šnerves oras iškart sudrėkinamas ir sušildomas iki kūno temperatūros. Kvėpavimas pro nosį visada gilesnis, be to, jį lengviau kontroliuoti.

Kalbant apie kvėpavimo pratimus, svarbu yra akcentuoti gilų kvėpavimą.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (924 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edmundas
  • Taisyklingas kvėpavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Taisyklingas kvėpavimas. (2016 m. Sausio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/taisyklingas-kvepavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 13:14
×