Taisyklingos laikysenos reikšmė ikimokyklinio amžiaus vaikų augimui ir vystymuisi


Taisyklingos laikysenos reikšmė ikimokyklinio amžiaus vaikų augimui ir vystymuisi. Ankstyvas sveikatos ugdymas. Taisyklingos laikysenos ugdymas. Taisyklinga laikysena. Laikysenos sutrikimai. Priežastys. Laikysenos sutrikimų priežastys. Kūno asimetrijos nustatymas. Ar mano vaiko laikysena taisyklinga? Netaisyklingos laikysenos pasekmės. Prevencija ir profilaktika. Taisyklingos laikysenos mokymas. Atkreipkite dėmesį. Plokščiapėdystė. Plokščiapėdystės priežastys. Ar mano vaiko pėdos plokščios? Vaikiška avalynė. Profilaktika. Pratimai.


Įgimtos deformacijos, atsiradusios dėl vystymosi problemų, traumų. Dažnas sergamumas. Vaikams, dažnai sergantiems ūmiais susirgimais, asimetrinės laikysenos atvejų nustatoma dažniau, nei sergantiems retai. Hipokinezė – mažas fizinis aktyvumas dažnai lemia asimetrinės laikysenos formavimąsį. Raumenųdisbalansas – Viena raumenų grupė gauna daugiau krūvio ir yra stipresnė už kitą, pvz.: pilvo raumenys yra stipresni už nugaros.

Nurenkite vaiką iki pusės ir pasistatykite jį tiesiai, nugara į save. Atkreipkite dėmesį į pečių padėtį. Pečiai ir mentės turi būti viename aukštyje. Liemens trikampiai tarp nuleistų rankų ir šoninės liemens linijos turi būti vienodi. Atkreipkite dėmesį į dubens padėtį. Klubai turi būti viename aukštyje, nepasisukę į kurią nors pusę.

Vaikui pasilenkus į priekį ir atpalaidavus rankas apžiūrėkite nugarą. Atkreipkite dėmesį į šonkaulius. Abejose pusėse šonkauliai turi būti viename aukštyje.

Skatinti vaiko fizinį aktyvumą – optimali judėjimo norma kasdien yra 3 – 4 val. Kūno kultūros užsiėmimų metu skirti dėmesį pilvo preso ir nugaros raumenų stiprinimui Plaukimas. Vienas efektyviausių taisyklingos laikysenos ugdymo metodų. Plaukiant tolygiai dirba abiejų kūno pusių raumenys, stiprinami kvėpuojamieji raumenys. Vanduo padeda atpalaiduoti dėl netaisyklingos laikysenos įtemptus raumenis bei stiprina susilpnėjusius raumenis.

  • MS PowerPoint 1443 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (927 žodžiai)
  • Universitetas
  • Domantė
  • Taisyklingos laikysenos reikšmė ikimokyklinio amžiaus vaikų augimui ir vystymuisi
    10 - 3 balsai (-ų)
Taisyklingos laikysenos reikšmė ikimokyklinio amžiaus vaikų augimui ir vystymuisi . (2018 m. Sausio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/taisyklingos-laikysenos-reiksme-ikimokyklinio-amziaus-vaiku-augimui-ir-vystymuisi.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 20 d. 05:49
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema