Talasoterapija referatas


Įvadas. Jūros vandens nauda. Talasoterapijos galimybės. Jūros dumbliai. Dumblių sudėtis ir jų poveikis žmogaus organizmui. Skirtingų rūšių dumblių palyginimas. Problemos, kurias galima spręsti su jūros dumbliais. Jūros dumbliai kosmetologijoje. Kada negalima naudoti jūros dumblių. Išvados. Literatūra.


Šiuo metu Tarptautinė jūrų ir Sveikatos Federacija siūlo tokį apibrėžimą: talasoterapija yra jūros vandens, jūros purvo, jūros dumblių ir kitų jūros darinių nauda, kuria naudojamasi profilaktiškai ar gydymo procedūroms su medicinine priežiūra tam specialiai pritaikytoje aplinkoje.

Tikslas- Susipažinti su talasoterapijos terminu bei procedūromis.

Talasoterapijos terminą sukūrė prancūzų gydytojas De lia Bonadjeras 1869 metais. Jis sujungė dvi graikų kalbos žodžių šaknis “thalassa” ir “therapei”, o tai reiškia jūros aplinkos terapinį poveikį žmogaus sveikatai.

Talasoterapijoje naudojamas jūros vanduo, vandens augmenija ir kiti jūros produktai. Jie naudojami kaip terapijos, kosmetikos ir kaip profilaktinės priemonės. Talasoterapija stirpina sveikatą, atkuria jėgas, papildo mineralinių druskų poreikį organizme, gerina kraujotaką, padeda atsipalaiduoti kūnui ir dvasiai. Taisyklingai parinkta talasoterapijos produktų kombinacija gali atkurti viso organizmo pusiausvyrą ir pajauninti organizmą.

Žmogaus organizmas negali savarankiškai pasigaminti mineralinių medžiagų- mes jas gauname tik iš išorės. Jūros vandenyje mineralinių medžiagų yra maždaug tokiomis proporcijomis, kaip ir žmogaus organizmo skysčiuose, taiga galima teigti, kad mūsų viduje druskų pavidalu cirkuliuoja jūros vanduo. Natūralus ryšys tarp jūros vandens ir biologinių organizmo skysčių tampa akivaizdus prisiminus, kad ašaros, kraujas ir prakaitas- sūrūs, o vaisiaus vandenys, kurie supa vaisių gimdoje, pagal sudėtį panašūs į jūros vandenį. Ypač jūros vandens sudėtis artima kraujo plazmos sudėčiai: jų sudėtyje proporcingai yra 25 skirtingos mineralinės medžiagos ir mikroelementai. Visi šie faktai- tiesioginis įrodymas, kad gyvybė mūsų planetoje atsirado būtent jūroje.

Mineralinės medžiagos, esančios jūros vandenyje, padeda išvengti ir gydyti padidėjusį arterinį kraujospūdį, osteoporozę, sąnarių uždegimus, artritą ir daugeliį kitų ligų.

Talasoterapija suteikia kosmetologams ir dermatologams daug pranašumų, nes jūros produktai- nepakeičiama priemonė bet kokioms odos problemoms.Jūros vanduo, drusko ir augalai naudojami įvairioms veido ir kūno procedūroms. Jie tinka įvairių tipų odai- sausai, jautriai, riebiai, normaliai arba senstančiai. Dėl tokios procedūros naudingųjų komponentų, antioksidantų, mineralinių medžiagų poveikio lėtėja senėjimo procesas. Talasoterapija kosmetologas gali atlikti įvairias efektyvias ir sudėtingas jauninimo, kompleksinio gydymo, relaksacijos procedūras.

  • Kosmetologija Referatas
  • Microsoft Word 42 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2089 žodžiai)
  • Joana
  • Talasoterapija referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Talasoterapija referatas. (2016 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/talasoterapija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 23:58
×