Talino jūrų uostas


Įvadas. Apie Talino jūrų uostą. Senojo Miesto Uostas. Mugos uostas. Paljasarės uostas. Paldiskio uostas. Saremos uostas. Klaipėdos ir Talino jūrų uostų infrastuktūros palyginimas. Klaipėdos ir Talino bendra uostų krova. Klaipėdos ir Talino uostų naftos produktų krova. Išvada. Literatūra.

Talino uostas yra didžiausias jūrų uostas Estijoje ir atsižvelgiant į keleivių ir krovinių perkėlimą didžiausias uostas prie Baltijos jūros krantų. Siekiant efektyviai konkuruoti ir užimti aukštas pozicijas. Talino uostas patyrė visišką restruktūrizavimo procesą per 1990-ųjų metų vidurį, uostas buvo išplėtotas iš paslaugų uosto į nuomojamą uostą. 1999 metais, paskutinės krovos operacijos pagaliau buvo atiduotos į privačių bendrovių rankas. Šiandien Talino uostas yra nuomojamas kitoms bendrovėms, tai daroma tam, kad išlaikyti ir plėtoti uosto infrastruktūrą ir lizingo teritorijas, taip pat investuoti į superstruktūrą.

Talino uostas – tai valstybinė įmonė, apjugianti keletą uostų:

Miesto Uostas yra vienas iš didžiausių ir labiausiai užsiėmusių keleivinių uostų Baltijos jūros srityje. Tai yra taip pat didžiausias keleivinis uostas Estijoje. Kad galėtų tvarkyti vis didėjantį srautą kruizinių turistų ,Talino uostas planuoja statyti papildomą krantinę kruizinių laivų .Plėtros planai teritorijoje paleistas iš pagal krovos yra glaudžiai susijęs su miesto aplinkos kūrimo ir nekilnojamo turto vystymas.

Muuga uoste yra visos galimybės pasikrauti, iškrauti ar sandėliuoti naftos produktus, grūdus, pramoninius konteinerius, medieną bei kitus produktus ar produkciją. Muuga uoste yra įrengti 6 terminalai : naftos produktų terminalai, birių (sausų) produktų bei bendrosios pramonės produktų terminalai, konteinerių perkrovimo terminalai, grūdų perkrovimo terminalai bei saugojimo sandėliai bei teritorijos transporto priemonėm bei medienai. Vis dar yra statoma plieno konstrukcijų krantinė. Dėka gero traukinių bei transporto priemonių privažiavimo visi produktai yra išvežiojami ar transportuojami į visą Estiją ar net toliau.

  • Microsoft Word 1100 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1487 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Talino jūrų uostas
    10 - 2 balsai (-ų)
Talino jūrų uostas. (2015 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/talino-juru-uostas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 16 d. 14:48
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!