Talismanai žmogaus kasdienybėje


Įvadas. Netikrieji talismanai. Tikrieji talismanai. Magiški talismanai. „Šventoji geometrija“. Žydų ir kabaalos talismanai. Senovės Egipto talismanai. Krikščionių talismanai. Budistų talismanai. Zodiako ženklų „Sergėtojai“. Išvados. Literatūra. Priedai.

Šiandien žmonės daug keliauja, ieško naujų, nepatirtų įspūdžių įvairiuose kraštuose. Kaip grįžti iš tokių kraštų, neįsigijus nieko įdomaus ar paslaptingo? Tuomet keliautojai ieško įvairių amuletų, talismanų, radę, juos perka ir veža namo. Tik dažnai nežino, ką jie parsiveža su savimi, nežino tikrosios naujo daikto reikšmės, jo pagaminimo sąlygų.

Tas stebuklingas žodis talismanas, dauguma mūsų įsivazduojame jį kaip Dievo mums siųstą pagalbininką, sargą. Imame ieškoti jų visur, ir įvairiausių, kopijuojame žymius žmones bandydami gauti stebuklingas galias ar didžiulį pasisekimą. Tačiau ne visada būna taip kaip norėtųsi.

Talismanas yra sėkmės šaulys, pritraukiantis laimę ir kitas gėrybes. Žmogaus ir talismano draugystė padeda suformuoti ypatingą mikroklimatą, kurio fone sustiprėja geriausios asmenybės savybės, susiformuoja tam tikri įgūdžiai, pavyzdžiui, noras lyderiauti, laimėti, pralaimėjus nenusiminti, eiti pirmyn.

Šis žodis, išvertus iš Graikų kalbos „teleo“, reiškia pradžią, tobulumo siekimą, ėjimą tikslo link. Žmonių istorijoje kiekviena religija iš esmės turėjo mažus dekoruotus daiktus, kurie suteikė prasmę visose gyvenimo srityse pajusti galią, pasisekimą, taip pat turėjo galią gydyti. Todėl ir šiais laikais netsisakoma dekoruoti talismanų senųjų kultūrų pavyzdžiais, „šventąja“ geometrija, suteikiančia netgi magiškas galias.

Darbo tikslas: Supažindinti su, žmogaus įsitikinimu, sėkmę bei laimę teikiančiais daiktais - talismanais.

Darbo uždaviniai: 1. Pateikti talismano apibūdinimą.

2. Išanalizuoti talismanų grupes ir jų reikšmes.

3. Suteikti žinių apie jų poveikį žmogui.

O kaip pasirinkti teisingai, jei nežinai kas nuo ko ir kam tinka? Visų pirma reikia pagalvoti ar tikrai to talismano reikia, tada reikia apie juos pasidomėti, pasiskaityti. Tačiau geriausias variantas, yra nuėjus i specialią parduotuvę, ar nuvykus į tam tikslui skirtą vietą (populiariausi ir patikimiausi yra vienuolynai arba šventovės) peržvelgti visus ten esančius daiktus; išimtis yra tada kai žmogus prašo specialisto pagaminti tik jam vienam skirtą talismaną.

Yra niekieno nerašyta taisyklė, jog ne žmogus pasirenka talismaną, o talismanas žmogų: jei žmogaus žvilgsnis vis užkliūva už to paties daikto, norisi jį paimti į rankas, vadinasi daiktas pats prašosi būti pagalbininku, sergėtoju, draugu. Įsigyjant talimaną negalima derėtis – tai nuo senų senovės galojanti taisyklė, nes tai labai susilpnina talismano galias. Juk kadaise niekas nė nepagalvojo, jog būtų galima derėtis perkant duoną, druską, vaistus ir talismanus – pačius svarbiausius žmogui dalykus.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 233 KB
  • 2015 m.
  • 21 puslapis (2884 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rūta
  • Talismanai žmogaus kasdienybėje
    10 - 8 balsai (-ų)
Talismanai žmogaus kasdienybėje. (2015 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/talismanai-zmogaus-kasdienybeje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 04:52
×