Tamulaitis Vieną kartą analizė


Lietuvių analizė. Vytautas tamulaitis (. -. ) kaip lietuvių vaikų literatūros kūrėjas. Tamulaičio kūrinių veikėjai. tamulaičio pasakos – apysakos ,, vieną kartą‘‘ pristatymas. Vieną kartą. Vieną vakarą savo mintis papasakojo laiškanešiui. Analizė. Kalbama apie opiausias gyvenimo problemas neapykantą, susvetimėjimą, pagiežą, savo galios vaizdavimą. Kūrinio pavadinimas ir kūrinio pradžios kalba primena pasaką. Kūrinio pasakotojas įgyja pasakoms įprastą bruožą. Kūrinio pradžioje vyrauja būtasis kartinis laikas. Naudota literatūra.


V. Tamulaičio kūrinių veikėjai – įvairūs gyvūnai, kurių darbai ir veiksmai turi alegorinę prasmę. Jis piešia ne idilę, o poetizuoja gerus darbus. Čia realusis gamtos gyvenimas, būdamas siužeto pamatu, dvigubai pakeičiamas: personofikuojamas – supasakinamas ir paverčiamas žmogaus gyvenimo pasauliu. Autorius mezga intriguojančias fabulas, komponuoja raizgius siužetus, piešia ryškius vaizduojamų veikėjų siluetus. Čia yra nuotykių, plėšikų, pagrobimų, pabėgimų, pavojų, - viso to, kuo apysaka traukia vaiką. Skaitytojas susiduria su įvairiausiais gamtos gyvūnais, kurie turi jautrų vidinį pasaulį arba pasižymi neigiamais bruožais. V. Tamulaitis žvilgsnį kreipia į silpnuosius, kurie patiria daug neteisybės, skriaudų, kančių, pavojų, vargo. Melancholija, gražesnio gyvenimo ilgesiu persunkti ,, Kiškelio užrašai’’- pasakos forma pilkiuko užrašyti beržo tošyje pasakojimai apie to žvėrelio patekimą į vanago nagus, žvėriagaudžių kilpas, piemens rankas. Savotišką nepalaužiamą idealistą, tiesos ieškotoją primena kitos V. Tamulaičio ,, Vieną kartą’’ pasakos – apysakos veikėjas katinėlis, ištikimai tarnavęs žemdirbiui, bet vaikų neteisingai įskųstas ir iš namų išvytas. Rašytojo apysakų pagrindiniai veikėjai, neteisingai apkaltinami ir kitaip skriaudžiami, su gyvenimo blogybėmis kovoja atvira širdimi, kantrybe,sąžiningumu.

V. Tamulaičio kūrinyje ,,Vieną kartą‘‘ pagrindinis pasakos veikėjas yra katinėlis, kuris sau ramiai gyvena ūkininkų šeimoje, turi savo pareigas ir stropiai jas atlieka. Jo didžiausia atsakomybė buvo saugoti šeimininkės gėrybes nuo piktadarių pelių. Visi šeimos nariai buvo patenkinti katinėlio atliekamu darbu ( ,, Šeimininkas juo buvo patenkintas. Ir kaipgi nebus patenkintas! Pats karalius būtų didžiavęsis tokiu valdininku.‘‘). Tačiau jis niekada tuo nesipuikavo, netroško jokios garbės ar pripažinimo, tiesiog dirbo savo paprastą darbą už pieno šlakelį ar gardesnį kąsnelį. Tačiau vieną dieną piktadariai šeimininkų vaikai iškrėtė šunybę ir apkaltino vargšą katinėlį ją padarius.

  • Lietuvių kalba Analizės
  • 2013 m.
  • Daiva
  • 6 puslapiai (1624 žodžiai)
  • Lietuvių analizės
  • Microsoft Word 16 KB
  • Tamulaitis Vieną kartą analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Tamulaitis Vieną kartą analizė. (2013 m. Gegužės 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/tamulaitis-viena-karta-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 12:13