Tapimo psichologu ir psichologo darbo analizė


Įvadas. Knygų analizė. C. G. Jung. Atsiminimai, vizijos, apmąstymai. I. D. Yalom Terapijos dovana. I. D. Yalom. Gydymas Šopenhaueriu. E. Frankl. Ko mano knygose nėra. Prisiminimai. C. R. Rogers. Apie tapimą asmeniu. E. Kübler-Ross Apie mirtį ir mirimą. Išvados. Literatūros sąrašas.


Psichologinės konsultacijos metu psichologas gali padėti išgyventi krizę, geriau susivokti savyje, įveikti beviltikumo ir bejėgiškumo jausmus, spręsti tarpasmeninius konfliktus, efektyviau tvarkytis su stresu, geriau suprasti susiklosčiusią situaciją ir priimti sprendimą. Medikamentinio gydymo jis neskiria.Psichologas yra įsipareigojęs laikytis psichologo profesinės etikos nuostatų, nes jam suteikiama labai asmeniška informacija, todėl jis įsipareigoja išsaugoti klientui pateikiamos informacijos konsultacijų metu konfidencialumą. Niekas negali gauti informacijos apie kliento konsultacijas, išskyrus tuos atvejus, jeigu kyla grėsmė kliento arba kitų ˛monių sveikatai.

Knygoje autorius akcentuoja, jog svarbu, kad kiekvienas psichiatras be išimties turi suprasti ne tik klientus, bet ir save patį – tai svarbiausia. Norėdamas išmokyti pacientą įveikti save ir savo problemas, padėti sau, palengvinti savo gyvenimą ir padaryti jį geresnį, pirmiausia gydytojas turi šiuos gebėjimus pritaikyti sau – kitaip jis negebės tinkamai padėti klientui. Kiekvieną kartą, kolsuntuojant pacientą terapijos metu, specialistas privalo patikrinti save, kaip jis pats reaguoja į aplink susiklosčiusią situaciją, kaip jis reaguotų, jei į tuos klausimus reikėtų atsakyti jam, nes reaguoja ne tik sąmonė, bet viską išgyvena ir pasąmonė. Jungas teigia, kad psichiatrui neu˛tenka vien tik specialybinių ˛inių, įgytų mokslo įstaigose. Jis negali aklai pasiduoti jokioms teorinėms prielaidoms ir suprasti, kas iš tiesų neduoda ramybės klientui. Autorius sako, jog pokalbiai su skirtingo būdo ir psichologinio lygio ˛monėmis jam buvo daug reikšmingesni negu su kokia nors į˛ymybe: „Nuostabiausi ir reikšmingiausi pašnekesiai mano gyvenime visada vyko anonimiškai.“ (p. 207)

C. G. Jung knygoje „Atsiminimai, vizijos, apmąstymai“ pabrė˛iama, kad jeigu psichiatras nori padėti klientui, jam neu˛tenka tik specialybės ˛inių (Jung, 2010). Taip pat norėdamas suprasti pacientą, pirmiausia jis turi suprasti pats save. Autorius pasakodamas apie darbą su pacientais atskleid˛ia, jog tikroji gydytojo terapija prasideda tik tada, kai pacientas ry˛tasi atskleisti savo asmeninę istoriją, kurios nėra linkęs pasakoti ir kurios paprastai niekas ne˛ino. Pasak C. G. Jung, klinikinės diagnozės svarbios tuo, jog esminis dalykas yra „ligonio istorija“.

Knygos prad˛ioje rašoma, kad diagnozių nustatymas yra svarbus daugeliui sunkių, biologinį pagrindą turinčių ligų gydymui, pvz.: bipoliniams sutrikimams, šizofrenijai, epilepsijai, apsinuodijimui vaistais, išsigimimui ir kt. Tačiau teigiama, jog psichoterapijoje diagnozė produktyviosios vertės neturi, dirbant su lengvesnius sutrikimus turinčiais ˛monėmis. To prie˛astis visai nesudėtinga suprasti: nustatęs diagnozę, terapeutas negebėtų toliau pa˛inti ˛mogaus, nes nustatyta diagnozė ma˛intų jo gebėjimą palaikyti santykius su kitu asmeniu: tokioje situacijoje terapeutas labiau u˛fiksuoja ir reaguoja į diagnozę atitinkančius dalykus, o ne į tuos, kurie su ja visiškai nesusiję.

Knygoje autorius rašo, jog pacientai pagalbą gali gauti tik tada, kai jų ryšys su terapeutu yra glaudus ir artimas (2005). Tačiau tai nėra labai lengvai įgyvendinama, nes daugelis pacientų bijo artimo ryšio su terapeutu. Tokią jų sprendimą lemia baimė būti išjuoktiems, pa˛emintiems, nesuprastiems, nepriimtiems tokiems, kokie yra. Autoriui nieko nėra svarbiau u˛ jo paciento po˛iūrį į jį, u˛ tai kaip pacientas elgiasi, kaip šneka ir ką sako. Autorius visada stebi, kaip terapeutas ir pacientas priima vienas kitą, tai jis visąlaik akcentuoja knygoje. Taip pat autoriui labai svarbu, kaip pacientas šneka, juda, klauso terapeuto ir koks paties paciento po˛iūris į terapeutą. Baigiantis laikui, autorius (autorius tapatinasi su terapeutu) visada paklausia paciento, kaip jis jaučiasi po jų susitikimo.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (3398 žodžiai)
  • Universitetas
  • Algis
  • Tapimo psichologu ir psichologo darbo analizė
    8 - 1 balsai (-ų)
Tapimo psichologu ir psichologo darbo analizė. (2019 m. Sausio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/tapimo-psichologu-ir-psichologo-darbo-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 05:49
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo