Tarp meilės ir pareigos


Pareiga rasinys. Meilė ir pareiga. Rasinys apie pareiga. Laime ir pareiga lietuviu literaturoje. Meile ar pareiga. Pareiga ir meile. Tarp pareigos ir meiles. Ar mylintis žmogus jaučiasi laimingas?. Meilė ir pareiga rasinys. Ar imanoma suderinti pareiga ir meile.

Meilė- tai ryšys, atsirandantis tarp dviejų žmonių, be kurio gražus ir laimingas gyvenimas neįsivaizduojamas. Mylintis žmogus dažniausiai jaučiasi laimingas, bet neretai tą gražią meilę gali sugriauti kelyje atsiradusios problemos ir pareigos, dėl ko gali tekti aukotis, norint likti kartu. Todėl ir kyla klausimas, ar įmanoma šiuos du dalykus, meilę ir pareigą, suderint?

Meilę ir pareigą galima suderinti, jei kalbame apie tėvynės meilę ir pareigą jai. Meilė yra rūpestis, todėl rūpindamasis tėvyne gali jai atsiduoti, dirbti dėl jos. Pasiaukojusių gimtajam kraštui ypač buvo tautų pavasario metu – 19 a. pabaigoje. Jonas Mačiulis-Maironis – tautos dainius, savo kūryba, darbais kėlęs žmonių dvasią, laisvės idėjas. Jo eilėraščių lyrinio subjekto mylimoji – Tėvynė. Eilėraštyje ,,Taip niekas tavęs nemylės“ atskleidžiamas ypač artimas tėvynės ir žmogaus, nuoširdžiai ją mylinčio, ryšys. Meilė tėvynei ir pareiga - tai derinys, kuris leidžia žmogui daug nuveikti dėl gimtojo krašto.

Vis dėlto reikėtų stengtis tiek meilę(kokia ji bebūtų), tiek pareigą suderinti tarpusavyje. Nederėtų pasinerti vien į darbą ar meilę, nes be vieno ar kito ne toks ir spalvingas tampa mūsų gyvenimas. Todėl likime žmonėmis, kurie geba šiuos du veiksnius suderinti, nes tik tuo atveju gyvenimas nusidažo gražiausiomis spalvomis

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (392 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gedas
  • Tarp meilės ir pareigos
    10 - 1 balsai (-ų)
Tarp meilės ir pareigos. (2011 m. Vasario 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarp-meiles-ir-pareigos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:40
×