Tarpasmeniniai konfliktai Socialinė psichologija


Socialine psichologija tarpasmeninis. Socialine psichologija konfliktai.

Įvadas. Konflikto samprata ir atsiradimas. Konflikto struktūra. Konfliktų sprendimo strategijos. Taktika. Kaip padėti išspręsti konfliktą. pagalba iš šalies. Konfliktų asmenybių tipai. Tarpasmeninio konflikto profilaktika. Išvados. Literatūra.

Šiame darbe norėčiau aptarti pagrindinius tarpasmeninių konfliktų aspektus, pateikti konflikto struktūrą, išanalizuoti pagrindines konfliktų sprendimo strategijas, bei nurodyti tarpasmeninių konfliktų profilaktiką.

Visuomenės gyvenimas neįsivaizduojamas be konfliktų, nes žmonės dažniausiai teikia pirmenybę savo interesų patenkinimui. Viena dažniausiai pasitaikančių tarpasmeninių konfliktų priežasčių – nesugebėjimas į situaciją pažvelgti lanksčiai, be asmeninių nuostatų. Į konfliktus dažniausiai įsivelia užsispyrę, inertiški, pikti žmonės. Konfliktiški yra ir tie žmonės, kurių pagrindinis tikslas gyvenime bet kokia kaina iškovoti aplinkinių pripažinimą, pasirodyti esant geresniu už kitus.

Įsiliepsnojus konfliktui susitaikymo tikimybė itin maža, todėl svarbu žinoti konfliktų sprendimo strategijas bei jas taikyti parinkus tinkamiausią būdą esančiai situacijai.

Siekiant išvengti konfliktų ir išspręsti probleminę situaciją konstruktyviai reikia pakeisti savo požiūrį į situaciją ir elgesį joje bei paveikti oponento elgesį.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (2796 žodžiai)
  • Kolegija
  • Auris
  • Tarpasmeniniai konfliktai Socialinė psichologija
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Tarpasmeniniai konfliktai Socialinė psichologija. (2014 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarpasmeniniai-konfliktai-socialine-psichologija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 11:44
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo