Tarpasmeniniai konfliktai


Tarpasmeninis konfliktas. Konfliktai referatas. Tarpasmeninio konflikto pavyzdys. Tarpasmeniniai konfliktai ir jų sprendimas. Tarpasmeniniai konfliktai referatas. Konflikto profilaktika. Konfliktas referatas. Konfliktai referatai. Tarpasmeniniai konfliktai dinamikos analize. Tarpasmeninio konflikto organizacijoje ypatumai.

Įvadas. Tarpasmeninių konfliktų tipai ir struktūra. Konflikto struktūra. Konflikto dinamika. Tarpasmeninių konfliktų sprendimas. Trečiojo asmens vaidmuo sprendžiant konfliktą. Netiesioginiai konflikto sprendimo būdai. Tarpasmeninių konfliktų profilaktika. Išvados. Literatūra. Šiame darbe kalbėsiu apie kasdieniniame gyvenime aktualiausius – tarpasmeninius – konfliktus.

Šiame darbe kalbėsiu apie kasdieniniame gyvenime aktualiausius – tarpasmeninius – konfliktus. Dėl ko dažniausiai kyla tarpasmeniniai konfliktai? Viena dažniausiai pasitaikančių konfliktų priežasčių – nesugebėjimas pažvelgti į situaciją lanksčiai, be išankstinių nuostatų. Į konfliktus su aplinkiniais lengviausiai įsivelia užsispyrę, inertiški žmonės, nepakenčiantys prieštaraujančio elgesio.

S. Freud laikomas vienu pirmųjų žmogaus konfliktiškumo koncepcijos kūrėjų. Nors jis daugiausia domėjosi asmenybės vidiniais konfliktais, didžiausias s. Freud nuopelnas yra tas, jog tarpasmeninių konfliktų priežasčių jis patarė ieškoti pasąmonėje. S. Freud pasekėjas a. Adler teigė, kad konfliktai kyla asmenybei bandant išsivaduoti iš nepilnavertiškumo jausmo ir stengiantis dominuoti vieniems prieš kitus. K. Horney konfliktų šaltiniu laikė nepakankamą artimųjų, visų pirma tėvų, geranoriškumą individo atžvilgiu. E. Fromm tvirtinimu, tarpasmeniniai konfliktai kyla, kai žmogus negali realizuoti asmeninių tikslų ir poreikių.

Tarpasmeniniai konfliktai kyla dėl žmonių emocinių tarpusavio santykių, jų tarpusavio simpatijų ir antipatijų. Konfliktiški žmonės yra tie, kurių pagrindinis gyvenimo tikslas – bet kokia kaina iškovoti aplinkinių pripažinimą, užimti prestižinę vietą visuomenėje. Visi konfliktai – nuo tarpasmeninių iki tarptautinių – gali būti išspręsti erdvėje perstatan tarpasmeninis konfliktas – tai socialinis reiškinys, kurio metu tarp dviejų ar daugiau asmenų (tarp asmens ir grupės, tarp grupių) vyksta priešingų interesų, nuostatų,statuso ir vaidmenų – konfliktai kyla nepasidalijus valdžia, įtakos sfepagrindiniai konflikto dalyviai, kartais dar vadinami konkurentais, priešininkais. Dažnai konflikte galima rasti asmenį, pradėjusį konfliktą – iniciatorių. Svarbus yra konfliktuojančių pusių statusas, kurį nusako savo tikslų realizavimo galimybių lygis, individo jėga , išreiėkiama jo fizinėmis, materialinėmis, socialinėmis, intelektualinėmis galimybėmis, žiniomis, įgudžiais, jo kiti dalyviai. Asmenys, kurie retkarčiais būna susiję su konfliktu, įtakoja jį. Vėliau jis konflikte gali ir nebedalyvauti. Organizatorius – asmuo, planuojantis konflikto eigą, jo rezultatus ir pan.

. Konflikto objektas. Objektyviai egzistuojančios ar įsivaizduojamos problemos, dėl kurios kilo konfliktas, priežastis, branduolys. Konflikto objektu gali būti materialinė, socialinė ar dvasinė vertybė, kurios siekia abu oponentai.

. Aplinka.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (1968 žodžiai)
  • Ramunas
  • Tarpasmeniniai konfliktai
    10 - 1 balsai (-ų)
Tarpasmeniniai konfliktai. (2011 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarpasmeniniai-konfliktai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 05:20
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo