Tarpasmeniniai santykiai grupėje


Įvadas. Tarpasmeniniai santykiai. Tarpasmeninių santykių požymiai. Tarpasmeninių santykių svarba. Tarpasmeninių santykių rūšys. Tarpasmeniniai santykiai grupėse. Bendravimas. Tarpasmeniniai santykiai tarp draugų. Tarpasmeniniai santykiai tarp mokinių. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo objektas - Tarpasmeniniai santykiai grupėse.

Darbo tikslas - Išanalizuoti tarpasmeninių santykių svarbą.

Darbo uždaviniai :

Nustatyti tarpasmeninių santykių svarbą;

Išskirti tarpasmeninių santykių požymius ir rūšis;

Nustatyti bendravimo būdus;

Išsiaiškinti tarpasmeninių santykių svarbą žmonių grupėse.

Trukmė, kartu praleistas laikas. Laikas, kurį savo noru skiriate kitam, rodo tų santykių svarbą;

Sėkmingas prisitaikymas prie naujos socialinės aplinkos paauglystėje vyksta per bendraamžių grupes, nes jauniems žmonėms labai svarbu priklausyti, tapti grupės dalimi. Bendraamžių grupės ne tik užtikrina emocinį saugumą, bet ir yra statuso ženklas. Horizontalius santykius, vyraujančius tarp bendraamžių grupių narių, nulemia panaši jų gyvenimiška patirtis ir socialinė galia. Vis dėlto grupė, būdama labai reikšminga paauglio gyvenime, turi gana didelę įtaką keičiant paauglio nuostatas ir elgseną. Socialinės adaptacijos sėkmė naujoje gimnazijos klasėje taip pat atsispindi gimnazistų tarpasmeniniuose santykiuose su mokiniais, mokytojais ir jų tėvais. Mokslininkai A. G. Lagenkampas (2004) bei T. Giovanna ir kt. (2005) pažymi, kad socialinę adaptaciją mokykloje palengvina draugystė. Vadinasi, turimas draugų skaičius naujoje klasėje gali nulemti socialinės adaptacijos sėkmę. Taigi galima teigti, kad socialinės adaptacijos metu yra svarbi santykių išraiška, kuri yra įvairialypė ir apima žodines ir nežodines bendravimo formas, kai santykiai išsirutulioja iš specifinio, sudėtingo ir subtilaus bendravimo. Siekiant, kad socialinė adaptacija būtų sėkminga, svarbu išryškinti tarpasmeninių santykių, kurie, anot psichologų , turi būti rūpestingi, pozityvūs, grindžiami socialinėmis taisyklėmis, svarbą. A. Brandišauskienė (2011) pabrėžia, kad tarpasmeninės sąveikos aspektai yra svarbūs ne tik pačiam mokiniui, bet ir jo artimiausiai aplinkai – šeimai, draugams, ir tolesnei – mokyklos aplinkai.

Tarpasmeninių santykių pagalba žmonės gali patenkinti pagrindinius savo poreikius, kurių svarbiausi prieraišumo ir priklausomybės poreikiai. Žmonės įpratę kitų žmonių buvimą šalia sieti su saugumo ir poreikių patenkinimo jausmais. Taip pat, tarpasmeninių santykių dėka žmonės nesijaučia vieniši.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1761 žodžiai)
  • Kolegija
  • Asta
  • Tarpasmeniniai santykiai grupėje
    10 - 9 balsai (-ų)
Tarpasmeniniai santykiai grupėje. (2016 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarpasmeniniai-santykiai-grupeje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 18:41
×