Tarpasmeniniai santykiai Šeima


Psichologijos referatas.

Įžanga. Kas yra tarpasmeniniai santykiai. Su kuo užmezgame tarpasmeninius santykius. Draugystė. Meilė. Šeima. Šeimos tipai. Šeimos struktūra. santuoka. Bendravimo šeimoje ypatumai. Išvados.


Užmegzdami tarpasmeninius santykius pasirenkame būtent tuos konkrečius žmones. Šis pasirinkimas visai ne atsitiktinis. Tokį pasirinkimą galima paaiškinti tarpasmeniniu patrauklumu: mes siekiame bendrauti su tais, kurie mums patrauklūs.

Beveik visais atvejais šeima siejama su santuoka. Norėdamos sukurti šeimą, poros tuokiasi, siekdamos realizuoti savo lūkesčius, komunikuoti tarpusavyje ir drauge atlikti kasdienius darbus.

Tai, žinoma, nereiškia, kad asmenys negali gyventi drauge nesudarę santuokos. Yra specialūs terminai, apibūdinantys tokią partnerystę. Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse gyvenantys kartu, neįregistravę santuokos, vadinami sugyventiniais. Šiuo atveju drauge gyvenantys asmenys taip pat turi savo teises ir pareigas turto bei vaikų atžvilgiu. Ir vis dėlto šeimos teisiniai santykiai, kaip nurodoma Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, yra betarpiškai siejami su santuoka.

Visų tipų šeimos vykdo joms pavestas funkcijas. Kokie yra šeimos tipai?

Išplėstinė šeima. Tokia šeima apima ne tik branduolinę šeimą, bet ir kitus gimines bei artimuosius, kurie gyvena kartu. Išplėstinė šeima labiau būdinga juodaodžiams, Amerikos meksikiečiams bei Azijos šalių gyventojams; civilizuotose šalyse išplėstinė šeimos forma praranda populiarumą.

Kiekvienas gyvenimo ciklas šeimai savaip svarbus. Kiekvienu atveju šeimoje vyksta dideli pokyčiai. Kai kurie iš tų pokyčių teikia džiaugsmo, praturtina sutuoktinius netikėta patirtimi, bet yra ir tokių, kurie sukelia pergyvenimus. Tačiau, be abejo, ne visi ciklai pasikartoja kiekvienoje šeimoje.

Ne visi vienodai suvokia santuokinę sąjungą, nes santuokos sėkmė ar laimė, kaip žmonės kartais vadina tokį savo gyvenimo laikotarpį, yra subjektyvus momentas. Jis priklauso nuo kiekvieno individualaus požiūrio, tačiau bet kokiu atveju sutuoktinių tarpusavio darna yra vienas iš svarbiausių šeimos funkcionavimo kriterijų. Nepaisant to, neverta pamiršti ir apie kitus šeimos narius, nes tik visų jų visiškas įsijungimas į šeimą, sudaro jos stiprybę.

Ką tik susituokę poros kartais susipyksta dėl per daug optimistinio požiūrio į santuoką, dėl per didelių aspiracijų būsimame bendrame gyvenime. Kai sutuoktiniai gyvena kartu , nebūtinai viskas vyksta idealiai, tačiau, kartu gyvenant, vis dėlto tenka bendrauti. Ne tik bendrauti, bet ir surasti tinkamus bendravimo būdus, o jei to padaryti nepasiseka, tenka netgi keisti savo požiūrį arba gyvenimo būdą. Šeimoje reikia daug aukotis, nes šeimyninis gyvenimas tai nėra magiška karalystė, kurioje nepaisoma elgesio principų ir kurioje viską galima gauti už dyką.

 • Psichologija Referatai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Rita
 • 13 puslapių (1977 žodžiai)
 • Kolegija
 • Psichologijos referatai
 • Microsoft Word 51 KB
 • Tarpasmeniniai santykiai Šeima
  10 - 1 balsai (-ų)
Tarpasmeniniai santykiai Šeima. (2017 m. Lapkričio 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/tarpasmeniniai-santykiai-seima.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 07:12