Tarpasmeninio atvejo analizė


Įvadas. Tarpasmeninio konflikto aprašas. Konflikto struktūra. Konflikto dinamika. Tarpasmeninio konflikto sprendimas. Sėkmingas konflikto sprendimas. Išvados. Literatūra.

Konfliktas yra ginčas tarp žmonių, nesutarimas dėl kažko. Konfliktas gali kilti dėl įvairių dalykų, vertybių ar išteklių. Konfliktai veikia kiekvieną asmenį sukeldami pasekmių, įvairių jausmų ir nuomonių. Tai gali vykti tarp dviejų asmenų ar daugiau, kai tuo pačiu metu kovoja, stengiasi įgyti pranašumą vieni prieš kitus. Konfliktai kyla dėl to, kad išsikiria nuomės, žmonės negali tinkamai pažiūrėti į susiklosčiusią situaciją. (Rosita Lekavičienė, 2002) Žmonės, kurie jaučiasi protingesni už kitus mano, kad neklysta, gali visiems nurodinėti, kaip jie turi elgtis ar mano esantys teisuoliai, kelia konfliktus, o nekontroliuojamas konfliktas gali išprovokuoti ir nelaimingą atsitikimą. Į konflikus dažniausiai įsivelia tie kurie yra užsispyrę, nemėgsta ar nesugeba prisitaikyti prie jį supančių žmonių, aplinkinių. Galima sakyti, kad konflikto tikslas yra atstatyti nesutarimą, todėl ieškoti kompromiso ar nusileisiti priešininkui yra labai sunku. Įvykus konfliktui išlaikyti santaika praktiškai neįmanoma.Vykstančio konflikto metu atrodo, kad jeigu nusileisime mes liksime pažeminti, todėl kovojame už savigarbą, bet geriausias būdas išvengti konflikto - kompromisas.

Konfliktas įvyko Klaipėdoje 2010metais. Mergaitė vardu Raminta buvo gera dukra, bei pavyzdinga mokinė, bet atėjo metas kai mergaitė sulaukė paauglystes tada ir prasidėjo sunkumai ir įvairūs konfliktai su tėvais. Atsitiko taip pasakoja mama Jolanta: paskutiniu metu mano dukra pareidama iš mokyklos ėmė mažiau bendrauti su mumis ji pakeitė savo išvaizda, taip pat pasikeitė ir jos elgesys ji pradėjo vengti mūsų, suprastėjo jos pažymiai o mokytojai pradėjo skųstis taigi nusprendėme pasišnekėti.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (978 žodžiai)
  • Kolegija
  • Judita
  • Tarpasmeninio atvejo analizė
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Tarpasmeninio atvejo analizė. (2015 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarpasmeninio-atvejo-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 13:33
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo