Tarpasmeninio konflikto analizė


Įvadas. Tarpasmeninio konflikto aprašas. Konflikto struktūra. Konflikto dalyviai. Konflikto objektas. Konflikto aplinka. Konflikto dinamika. Tarpasmeninio konflikto sprendimas. Tinkamas konflikto sprendimas. Išvados. Literatūra.

Turbūt nei vienas negalėtume įsivaizduoti gyvenimo be konfliktų, nes su jais tenka susidurti kasdien. Dažniausiai konfliktu apibūdinamas priešingų tikslų, pažiūrų, interesų, nuomonių, pozicijų susidūrimas, rimti nesutarimai, kurių metu kiekvieną žmogų užvaldo nemalonūs jausmai bei išgyvenimai. Individualūs poreikiai, tikslai, vertybės, skirtingos nuomonės ir emocijos kasdienėje mūsų aplinkoje gali sukelti konfliktus. Paprastai, konfliktai apsunkina žmonių tarpusavio bendravimą, didina įtampą ir mažina darbo efektyvumą. Taip pat viena iš konflikto priežasčių- nemokėjimas lanksčiai pasižiūrėti į susiklosčiusią situaciją. Į konfliktines situacijas dažniausiai papuola tie kurie yra užsispyrę, nemėgsta ar nesugeba prisitaikyti prie jį supančių žmonių, kurie bet kokia kaina siekia aplinkinių pripažinimo ir nori visuomenėje užimti prestižinę vietą. Įsiliepsnojus konfliktui išlaikyti taiką praktiškai neįmanoma užduotis. Galima teigti, kad konflikto tikslas yra atstatyti pažeistą savivertę, todėl ieškoti kompromiso ar nusileisti priešininkui yra emociškai labai sunku. Konflikto metu kiekvienas kovojame už savigarbą, nes nenorime nusileisti ir likti pažeminti. Daiva Račelytė savo knygoje „Konfliktų studijų pagrindai” teigia, kad konfliktų tikimybę didina kai yra paliečiama priešininkui skaudi tema, jeigu kiekvienas siekia lyderio pozicijos. O trečiųjų asmenų įsikišimas ir pagalba sprendžiant konfliktą – tai aplinkybės mažinančios konflikto tikimybę. Neapgalvodami pasekmių, nepaisydami kito asmens jausmų, žmonės sukelia neapykantą, kuri perauga į agresiją, kas tik dar labiau supriešina juos. Ar galima ugnį užgesinti ugnimi (Adamkus, 2011). Taigi norint išvengti skaudžių išgyvenimų, patyrimų bei praradimų svarbu tinkamai spręsti kilusį konfliktą.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1407 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovilė
  • Tarpasmeninio konflikto analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Tarpasmeninio konflikto analizė. (2015 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarpasmeninio-konflikto-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 28 d. 08:37
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo