Tarpasmeninis konfliktas


Įvadas. Tarpasmeninio konflikto aprašas. Konflikto struktūra. Konflikto dalyviai. Konflikto objektas. Aplinka. Konflikto dinamika. Tarpasmeninio konflikto sprendimas. Sėkmingas konflikto sprendimas. Išvados. Literatūra.

„Poreikis bendrauti yra vienas iš svarbiausių žmogaus egzistencinių poreikių“ (Suslavičius A., 2006, p. 168). Kiekvieną dieną bendraudami susiduriame su skirtingomis nuomonėmis, įvairiais požiūriais ir nuostatomis. Mūsų nuomonė dažnai skiriasi nuo kitų, todėl neretai ją tenka apginti, taigi gyventi be konfliktų neįmanoma. Profesorė Rosita Lekavičienė (2002) tvirtina: „Jeigu Jūs teigiate, kad niekad nekonfliktuojate – pasitikrinkite savo pulsą: greičiausiai išvis negyvenate... Tik dažniausiai konfliktą mes suvokiame kaip paprastą barnį, ginčą ar peštynes.“ Konfliktas – tai „priešingų, nesuderinamų tendencijų susidūrimas, sukeliantis stiprius nemalonius išgyvenimus“ (Psichologijos žodynas, 1993). Konfiktuodami dažnai išgyvename įvarias negatyvias emocijas, tokias kaip pyktį, susierzinimą, priešiškumą. Šias emocijas valdyti konflikto metu yra be galo svarbu.

Nagrinėjamas konfliktas įvyko Seirijuose, Lazdijų rajone. Ten gyvenantis Valdas gimtadienio proga sulaukė sūnaus dovanos – 3000 Lt motoroleriui pirkti. Alytuje Valdas nusižiūrėjo kinišką mopedą, kuris nors ir gamintas prieš šešerius metus, turėjo nulinę ridą. Motoroleriui buvo suteikta pusės metų garantija, tačiau iki gimtųjų Seirijų, Valdas juo taip ir nenuvažiavo. Už keliolikos kilometrų mopedas sugedo. Netrukus pardavėjai mopedą sutaisė, tačiau istorija pasikartojo, 25 km iki Seirijų, jis ir vėl neįveikė. Valdui trūko kantrybė ir jis nusprendė susigrąžinti pinigus, tačiau pardavėjai sutinka ir toliau remontuoti nekokybišką gaminį, o pinigų grąžinti nenori. Valdas kreipėsi į laidą „24 valandas“, kad padėtų išspręsti susidariusią situaciją.

Atvykusius žurnalistus pasitiko Valdo žmona Anelė, kuri nupasakojo visą situaciją. Moteris pasakojo, kad jos vyras rinkosi iš kelių motorolerių, tačiau Valdas paklausė pardavėjo patarimo ir išsirinko būtent tą modelį. Valdas sakė, kad motorolerio jau nebenori, nes netiki, kad jį kokybiškai sutaisys, todėl reikalauja pardavėjų grąžinti visus sumokėtus pinigus, o blogiausiu atveju, nori gauti naują motorolerį. Vyras sakė parašęs prašymą dėl pinigų grąžinimo, tačiau pardavėjai atsisakė jį priimti ir pasirašyti. Išklausius situaciją, žurnalistai kartu su Valdu ir Anele nusprendė nuvykti į parduotuvę, kurioje buvo pirktas mopedas. Nuvykus į parduotuvę ir pardavėjo pasiteiravus, kodėl yra nesutinkama grąžinti pinigus, pardavėjas atsakė, kad pagal Lietuvos Respublikos įstatymus už antžemines transporto priemones pinigai yra negrąžinami, taip pat aiškino, kad tokioms transporto priemonėms yra suteikiama garantija, joms sugedus tvarkyti.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2061 žodžiai)
  • Kolegija
  • Edita
  • Tarpasmeninis konfliktas
    10 - 6 balsai (-ų)
Tarpasmeninis konfliktas. (2015 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarpasmeninis-konfliktas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 22 d. 03:50
×