Tarpasmeninių konfliktinių santykių analizė


Įvadas. Konfliktas. Mokiniai ir mokykla. Konfliktinės situacijos aprašymas. Konflikto analizė. Konflikto struktūra. Konflikto dinamika. Tarpasmeninių konfliktų sprendimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Žmonių santykiai nėra paremti vien tik gražiu, taikiu bendravimu, sugyvenimu. Dažnai, nesutampant nuomonėms, požiūriams, charakterio savybėms, išsiskiriant vertybių, poreikių skale. Iš to dažnai gali kilti tarpusavio konfliktai.

Netoli mokyklos gyveno psichinę negalią turintis žmogus. Visi dirbantys mokykloje ir aplink gyvenantys, pažinojo ir nekreipdavo dėmesio į jo keistus veiksmus, kalbas. Tačiau, kasmet ateina naujai besimokantys mokiniai. Atsirado keletas mokinių, kurie maištaudavo per pamokas, jų metu vartodavo necenzūrinius žodžius, atsikalbinėdavo, nereaguodavo į pastabas. Vieną dieną mokykloje kilo didelis triukšmas, žviegesys. Krizendami ir leipdami juoku, vaikinai sulėkė į mokyklą. Paskui juos, mosikuodamas rankomis, rėkdamas įbėgo ir psichinę negalią turintis žmogus. Visas buvo išraudęs, įsiutęs, kažką nerišliai bandydamas pasakyti. Jo įsiūtis vis stiprėjo, kol savo įsiūčio nenukreipė į duris su stiklais. Pabiro šukės, kilo chaosas. Ką tik praėjusios mokinės pradėjo spiegti. Tolėliau stoviniavo įbėgę vaikinai, kurių veiduose šmėkščiojo šypsenos.

Aplinka – konfliktas prasidėjo mieste (makroaplinka), prie negalią turinčio žmogaus namų. Vėliau konfliktas perėjo į mokyklos teritoriją, bendruomenę (mikroaplinka).

Vaikinai jau nuo pirmų dienų mokykloje rodė nepasitenkinimą mokytojais, klasės draugais, dažnai užkabinėdavo kitus mokinius. Buvo akivaizdžiai demonstruojama nepagarba visam mokyklos personalui, tad jų kelyje „pasimaišęs“ „kitoks“ žmogus, tapo jų auka.

  • Psichologija Analizė
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1085 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristina
  • Tarpasmeninių konfliktinių santykių analizė
    10 - 8 balsai (-ų)
Tarpasmeninių konfliktinių santykių analizė. (2016 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarpasmeniniu-konfliktiniu-santykiu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 11:18
×