Tarpininkavimas nekilnojamojo turto rinkoje


Pagrindinių terminų ir santrumpų žodynėlis. Įvadas. Nekilnojamojo turto samprata. Nekilnojamojo turto rinkos dalyviai. Tarpininkavimas nekilnojamojo turto rinkoje. Nekilnojamojo turto agento ar brokerio reikiamos asmeninės savybės ir elgesys. Nekilnojamojo turto agento ar brokerio teikiamų paslaugų privalumai. Nekilnojamojo turto agento ar brokerio teikiamų paslaugų trūkumai. Išvados. Literatūra.

Nekilnojamasis turtas yra svarbi kiekvienos valstybės ekonominio potencialo dalis. Jis sudaro didžiąją kiekvienos šalies nacionalinio turto dalį. Kadangi svarbiausias kiekvienai šaliai yra realus ekonominis augimas, sukauptas ir naujai sukurtas turtas - tai šalies ekonominio potencialo didinimo pagrindas. Nekilnojamo turto (toliau darbe – NT) rinka yra itin specifinė dėl investicinio prekės pobūdžio ir unikalumo, joje nuolat vyksta įvairūs pokyčiai, ši rinka įtakoja ir kitas rinkas bei šalies ūkį.

NT rinka Lietuvoje yra besiformuojanti ir gana chaotiška. Tačiau nekilnojamojo turto sritis, būdama patrauklia investicijoms sfera, yra pakankamai sudėtinga ir unikali, įtakojama ir formuojama gausybės aplinkos veiksnių, tarp kurių nesibaigęs žemės grąžinimas jos buvusiems savininkams, įstatyminė bazė, reguliuojanti žemės rinką bei nekilnojamojo turto plėtrą ir statybas, dažnai ir ženkliai kintančios būsto kainos, bankų suteikiamų paskolų brangimas. NT rinka yra priklausoma nuo šalies įstatymų, įtakojančių nekilnojamojo turto įsigijimo sąlygas, leidimų statyboms išdavimą, lengvatinių sąlygų ir valstybės paramos teikimą gyventojams, siekinatiems nekilnojamąjį turtą įsigyti su būsto paskola, taip padidinant skaičių žmonių, galinčių įsigyti nuosavą būstą.

NT rinką bendrai įtakoja ir mažėjantis žmonių sėslumas, dažnai perkamas ir parduodamas nekilnojamas turtas. Gyvenamasis būstas tenkina vieną iš svarbiausių individo poreikių ir sudaro (paprastai) didžiąją jo turto dalį, todėl neišvengiamai svarbus žmogaus gyvenime.Taupant asmeninį laiką bei siekiant optimaliausio rezultato, norint parduoti, pirkti ar nuomoti nekilnojamąjį turtą kreipiamasi į nekilnojamojo turto agentūrą, pasinaudojama NT agento ar brokerio paslaugomis. Tarpininkai dažnai gali palengvinti nekilnojamojo turto įsigijimą – tinkamai pasirinktas NT tarpininkas ar brokeris gali padėti sutaupyti laiką bei pinigus perkant, ar uždirbti turtą parduodant. Tarpininkavimas nekilnojamojo turto rinkoje yra svarbus šios rinkos efektyvų veikimą užtikrinantis mechanizmas.

Darbo objektas.

Darbo tikslas: atlikti tarpininkavimo reikšmės nekilnojamojo turto rinkoje analizę.

Išanalizuoti nekilnojamojo turto sampratos ir nekilnojamojo turto rinkos sampratos teorinius ypatumus.

Atlikti NT rinkos klientų nuomonės tyrimą.

Baigiamajį bakalauro darbą sudaro trys pagrindinės dalys. Pirmoje darbo dalyje pateikiama teorinė nekilnojamojo turto sampratos apžvalga išskiriant NT objektus, NT rinkos sampratą, rinką ir jos kainą lemiančius veiksnius bei NT rinkos dalyvius.

Antroje baigiamojo darbo dalyje yra analizuojami tarpininkų veiklos ypatumai.

Trečioje baigiamojo darbo dalyje aprašoma tyrimo metodika, pristatomi atlikto tyrimo rezultatai.

Darbo metodai: mokslinės literatūros, dokumentų, statistinių duomenų analizė.

Šioje baigiamojo darbo dalyje pateikta nekilnojamojo turto samprata, klasifikacija ir jai būdingi bruožai. Taip pat įvardinami NT rinkos dalyviai, kurie atlieka skirtingas funkcijas, tačiau yra neatskiriami vienas nuo kito. Taip pat yra pateikiama NT rinkos vertės samprata, išanalizuoti NT rinkos vertę lemiantys veiksniai bei apibūdinamas NT rinkos cikliškumas

Kasdieniame gyvenime terminas „nekilnojamasis turtas" atrodo ganėtinai aiškus ir suprantamas. Kaip nekilnojamas turtas yra įvardijama žemė ar statiniai. Tačiau platesne prasme pirmiausia pats turtas yra įvardinamas kaip objektas, kurio buvimo vietos negalima pakeisti.

Nekilnojamojo turto klasifikavimas yra pagrįstas įvairiais kriterijais, o pats turtas taip pat apibrėžiamas įvairiomis prasmėmis – kaip teisinė, fizinė, ekonominė, socialinė ir kt. Kategorija. Kaip svarbi teisinė kategorija NT apima visus turtinius interesus, privilegijas ir teises, susijusias su nuosavybe į fizinį NT. Nekilnojamas turtas, kuris yra parduodamas ir perkamas, taip pat gali būti suprantamas kaip ekonominė kategorija - prekė: prekė - objektas (pagal nuosavybės teisę) ir prekė - paslauga (nuomos paslaugos). Literatūroje (Galinienė, 2004) yra išskiriami specifiniai ypatumai, kuriais pasižymi nekilnojamas turtas:

išskirtinis dėmesys gyvenamajam nekilnojamam turtui, kurio charakteristikos ir ypatybės nagrinėjamos kur kas dažniau ir atidžiau nei kitų prekių;

2. Kiekvieno NT objekto unikalumas. Net jeigu pastatai yra pastatyti pagal tą patį projektą, su tomis pačiomis techninėmis charakteristikomis, tačiau skirtingose vietose - jie nebus įvertinti vienodai, kadangi žemės vertė po tais pastatais bus skirtinga. Nekilnojamasis turtas vertės prasme gali tiek išlošti, tiek ir pralošti dėl savo buvimo vietos specifikos

3. NT susijęs su dideliu kapitalo poreikiu (materialinio, finansinio ir žmogiškojo kapitalo)

4. NT gali būti preke bet kuriuo savo gyvavimo ciklo etapu. Tai reiškia, kad rinkoje gali būti pardavinėjami ne tik baigti statyti objektai, bet ir nebaigtos statybos. Nebaigtos statybos objektų naudingumas lygus 0, tačiau neužbaigtumas daugeliu atvejų NT netrukdo būti preke.

  • Microsoft Word 158 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 34 puslapiai (8334 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Tarpininkavimas nekilnojamojo turto rinkoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarpininkavimas nekilnojamojo turto rinkoje. (2015 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarpininkavimas-nekilnojamojo-turto-rinkoje.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 28 d. 04:43
×