Tarpkultūrinė komunikacija Kinijoje


Tarpkultūrinė komunikacija kinijoje. Įvadas. Tikslas – Pristatyti tarpkultūrine komunikacija Kinijoje. Istorija. Politikos sistema ir valdžia. Ekonomika. Valstybėje funkcionuoja rinkos ekonomika. Mokslas ir švietimo sistema. Iki 1949 m. %, 500 milijonų Kinijos gyventojų buvo neraštingi. Kalba. Šia kalba pasaulyje kalba daugiau nei 1 mlrd. Kultūra ir mitybos įpročiai. Tradicijos. Viena seniausių pasaulio šalių turi neįtikėtinai ilgą istoriją. Papročiai. Svečiuojantis Kinijoje nederėtų niekam dovanoti smailių daiktų. Religija. Kinai nėra religingi, nes jie yra filosofiški. Medicina. Pagrindinis Kinijos medicinos principas yra išgydyti ne atskirą ligą. Įdomūs faktai. Kinija – sparčiausiai besivystanti šalis pasaulyje. Literatūra.


Tikslas – Pristatyti tarpkultūrine komunikacija Kinijoje. Uždaviniai: Papasakoti Kinijos istoriją; Panagrinėti politikos sistemą ir valdžią; Aptarti pagrindinius ekonomikos aspektus; Supažindinti su Kinijos švietimo sistema ir kalba; Aptarti kultūrą ir mitybos įpročius. Pristatyti Kinijos tradicijas, papročius ir religiją; Aptarti Kinijos mediciną;.

Šia kalba pasaulyje kalba daugiau nei 1 mlrd. žmonių. Tai Kinijos oficiali kalba jau nuo šeštojo dešimtmečio. Kinų kalba priklauso kinų-tibetiečių kalbų šeimai. Įdomu, kad ja kalba. Kinijos rašytinė kalba – hieroglifai – viena iš seniausiųjų pasaulio kalbų ir yra unikali. Kinų kalba yra gimtoji maždaug penktadaliui pasaulio gyventojų. Žodžiai atlieka kelių kalbos dalių funkcijas. Užrašoma hieroglifais, 1 hieroglifas atitinka 1 skiemenį ir žymi 1 sąvoką. Lietuvoje kinų kalba nuo 1993 dėstoma kai kuriuose universitetuose (pvz., Vilniaus universiteto Orientalistikos centre;.

Kinai nėra religingi, nes jie yra filosofiški. Filosofijoje jie aptinka tas viršžemiškas vertybes ir idealus, kuriuos kitų kultūrų žmonės įžvelgia savo religijose. Kinijoje vyraujančios religijos: Konfucianizmas; Daoizmas; Budizmas. Daugiausia gyventojų išpažįsta daoizmą ir budizmą. Apie 3-4% - krikščionybę, apie 1-2% - islamą, yra naujųjų religijų išpažinėjų.

  • MS PowerPoint 206 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (789 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gerda
  • Tarpkultūrinė komunikacija Kinijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Tarpkultūrinė komunikacija Kinijoje . (2020 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarpkulturine-komunikacija-kinijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 01 d. 22:35
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo