Tarpkultūrinės komunikacijos


Anotacija. Įvadas. Darbo objektas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Tyrimo metodas. Apie Norvegiją. Geografinė padėtis. Ekonomika. Politika. Kultūra. Apklausiamojo ir įmonės pristatymas. Komunikacijos proceso su respondentu aprašymas. Tarpkultūrinės komunikacijos analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai. Klausimynas | Questionnaire.

Savarankiškame darbe aptariamas tarpkultūrinės komunikacijos aspektų pasireiškimas bendradarbiaujant su kitataučiais. Išanalizuota tarpkultūrinės komunikacijos medžiaga ir su įvariais kultūrų atstovais bendradarbiaujančio darbuotojo anketa, remiantis teorijoje pateiktais klasifikavimo modeliais: R.D.Lewis‘o, G.Hofstede, E.T.Hall‘o, bei kita pateikta medžiaga: apibrėžta tarpkultūrinės komunikacijos samprata, tarpkultūrinės komunikacijos probleminės sritys, jų išvengimo galimybės ir tarpkultūrinės komunikacijos aspektų sklaida bendradarbiaujant su kitų tautų atstovais.

Pasaulyje vystantys globalizacijos procesai neišvengiamai verčia žmones vystytis kultūriškai. Kiekvienam mūsų reikia sugebėti tinkamai orientuotis multikultūrinėje erdvėje. Tai ypač svarbu verslo žmonėms, kurie dirba skirtingų kultūrų žmonių organizacijose, plėtoja ryšius su užsienio kompanijomis ar dalyvauja bendruose projektuose su užsienio partneriais. Galima teigti, jog dabartinėmis sąlygomis svarbiu tampa ne tik politinis, ekonominis, socialinis, bet ir kultūrinis išsilavinimas, leidžiantis pilnavertiškai bendrauti su kitų kultūrų atstovais bei visapusiškai save realizuoti kitoje geografinėje erdvėje. Vis dėlto dažnai tarpkultūrinė komunikacija būna lydima žinių apie kitą kultūrą stoka, siekiant išsiaiškinti dėl tarpkultūrinių skirtumų iškylančias problemas apklausėme žmogų, dirbantį tarptautinėje kompanijoje, kuriam kas dieną tenka vadovauti skirtingų kultūrų žmonių komandai.

2.1. Darbo objektas: Tarpkultūrinė komunikacija tarptautinėje įmonėje.

2.2. Darbo tikslas: Išsiaiškinti tarptautinėje organizacijoje iškylančias problemas dėl tarpkultūrinių skirtumų.

2.3. Darbo uždaviniai:

•Apžvelgti tarpkultūrinių skirtumų komunikavimo problemas.

•Apklausti respondentą dirbantį tarptautinėje įmonėje, siekiant išsiaiškinti iškylančias problemas dėl tarpkultūrinių skirtumų.

•Pateikti anketos atsakymų apibendrinimą ir analizę paremtą apklausos rezultatais, pateikti išvadas.

2.4. Tyrimo metodas: Anketos atsakymų apibendrinimas ir jos analizę.

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (3192 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolis
  • Tarpkultūrinės komunikacijos
    10 - 9 balsai (-ų)
Tarpkultūrinės komunikacijos. (2015 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarpkulturines-komunikacijos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 10 d. 02:22
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo