Tarpkultūriniai skirtumai bei jų sprendimo būdai Olandijos "Amsterdam open shop’’ parduotuvėje


Tarpkultūriniai skirtumai bei jų sprendimo būdai olandijos ,, amsterdam open shop’’ parduotuvėje projektinis darbas. Projektinio darbo tikslas. Trumpa informacija apie olandiją. Kultūra ir gyventojai. Valgiai ir gėrimai. Verslo etiketas. Studentų gyvenimas laisvalaikis. Komunikacijos grupėje apibendrinimas. Informacija apie įmonę bei apklaustąjį darbuotoją. Anketos duomenų apibendrinimas. Problemų kliūčių situacijų analizė paremta literatūra. Olandijos klasifikacija pagal autorius bei jų reikšmė anketos atsakymams. Richard. Lewis kultūrų klasifikavimo modelis. Geert Hofstede penkių dimensijų Olandijos rodiklių diagr. Literatūros sąrašas. PRIEDAI Klausimai ir atsakymai.


Atsižvelgiant į šių dienių aktualijas bei vykstančius procesus, tarpkultūrinės komunikacijos samprata tampa labai svarbiu aspektu, nes leidžia visapusiškai save realizuoti kitoje geografinėje erdvėje. Vis dėlto dažnai tarpkultūrinė komunikacija būna lydima žinių apie kitą kultūrą stoka. Bendraudami su kitų kultūrų atstovais, kurių vertybės bei įsitikinimai skiriasi nuo mūsų, neretai patiriame nesusipratimų. Pagrindinė to priežastis – skirtingos įvairių kultūrų vertybės bei pasaulėžiūra. Skirtingų kultūrų atstovai kitaip suvokia, interpretuoja bei vertina tuos pačius dalykus. Siekiant išsiaiškinti tarpkultūrines problemas bei pasiekti darbo tikslą, buvo užmegzti kontaktai su parduotuvės ,,Open Shop Amsterdam’’ savininke ir dizainere Sita Willemse. Norint plačiau išanalizuoti šią šalį bei įmonę, parduotuvės savininkei buvo pateikta dvylikos klausimų anketa. Išanalizavus gautus atsakymus, paaiškėjo įmonejė dėl tarpkultūrinių skirtumų kylančios problemos bei buvo pateiktos rekomendacijos.

Šiame darbe daugiausia dėmesio skiriama problemoms, kylančioms dėl tarpkultūrinių skirtumų Olandijos ,,Open Shop Amsterdam’’ parduotuvėje

Projektinio darbo tikslas – išsiaiškinti, su kokiomis kultūrinėmis problemomis susiduria Sita Willemse dirbdama ,,Open Shop Amsterdam’’ parduotuvėje bei pateikti šių problemų sprendimo būdus

Objektas – parduotuvės ,,Open Shop Amsterdam’’ tarpkultūriniai skirtumai

Olandijos didžiųjų miestų gatvėse galima pastebėti įvairių tautybių ir rasių atstovų: turkų, marokiečių, indoneziečių, arabų, afrikiečių bei lotynų amerikiečių. Nyderlanduose gyvena daugiau nei 190 skirtingų tautybių žmonių. Pagrindinis olandų būdo bruožas yra noras būti nuo nieko nepriklausomais. Dėl to jie stengiasi visas problemas įveikti savarankiškai. Nyderlandų gyventojai yra atviri bei mėgsta sakyti savo nuomonę tiesiai į akis, todėl jie nėra lengvai įsižeidžiantys žmonės. Olandų bendravimo stiliui būdinga emocijų taupumas. Jie nutyli informaciją, jeigu nemato reikalo dalytis ja. Svarbu pabrėžti, jog nereikšmingi pokalbiai ir plepumas apskritai nebūdinga olandams. Visa, kas kvepia rangu, kategorija ar aukšta klase, visoks pasipūtimas, pagyrūniška poza ir aukšta padėtis paprastai menkinama ir nepripažįstama. Legendinis olandų taupumas įkvėpė jų kaimynus belgus daugybei linksmų anekdotų. Jeigu olandai nori parodyti, kad kažkoks asmuo yra keistokas ar pamišęs, jie paprastai tapšnoja smilkinį arba kaktą. Laikoma įžeidimu, jeigu kažkas kviečiamas pirštu. Apskritai Nyderlandai garsėja liberaliomis nuostatomis: įteisinta prostitucija, eutanazija, homoseksualų poroms leidžiama oficialiai tuoktis ir įsivaikinti vaikus, leidžiama vartoti lengvas narkotines medžiagas. Nors Olandai yra liberalių pažiūrų, šalyje vyrauja tradicinis šeimos modelis: vyras uždirba pinigus, moteris pirmenybę teikia rūpinimuisi šeima. Dauguma vaikų turinčių moterų dirba nepilnu etatu, t.y. apie 20 val. per savaitę.

„Desertas be sūrio, tai tartum gražuolė be akių" – tai Brijato Savareno posakis apie sūrio populiarumą Olandijoje. Nyderlandų Karalystės sūriai žinomi visame pasaulyje. Netgi skubant per pusryčius didžiuosiuose miestuose Olandijoje geriama ir valgoma daugiau nei puodelis kavos ir bandelė. Per priešpiečius visada geriama alaus ar vyno, ir visai nesvarbu, ar priešpiečiai dalykiniai, ar visuomeniniai. Sekmadienį, šeimos dieną, pagrindinis valgymas yra vakarienė, kurią įprasta valgyti vėlyvą popietę. Nyderlandų gyventojai vertina aukštos kokybės kavą.

Olandai pasižymi atvirumu, tiesmukiškumu bei punktualumu. Verslo susitikimo pradžioje jie prisistato, pasako savo pareigas. Į žmogų priimtina kreiptis vardu, nepaisant to, ar jis paprastas darbininkas, ar įmonės savininkas. Nyderlanduose įstaigų durys paprastai yra uždaromos, o kartais rakinamos; pirma priimtina pasibelsti į duris, o tada atidaryti. Nepritariama darbui įstaigoje po darbo valandų; dažniausiai tai rodo, jog individas nesugeba organizuoti savo darbo taip, kad atliktų užduotis per tam skirtą laiką. Pabrėžiamas privatumas ir individualus užduočių atlikimas; vis dėlto tarp valdymo personalo ir žemesniųjų grandžių egzistuoja sutarimas bei tarpusavio ryšys. Susirašinėjimas su kolegomis olandais turėtų būti labai dalykiškas, ypač vengtina asmeninių temų.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 105 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3433 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laimonas
  • Tarpkultūriniai skirtumai bei jų sprendimo būdai Olandijos "Amsterdam open shop’’ parduotuvėje
    10 - 5 balsai (-ų)
Tarpkultūriniai skirtumai bei jų sprendimo būdai Olandijos "Amsterdam open shop’’ parduotuvėje. (2016 m. Kovo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarpkulturiniai-skirtumai-bei-ju-sprendimo-budai-olandijos-amsterdam-open-shop-parduotuveje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:44
×