Tarpkultūrinių skirtumų analizė Ispanijos viešbutyje


Tyrimo tikslas. Tyrimo metodas. Tyrimo objektas. Geografinė padėtis. Papročiai ir tradicijos. Ispaniška virtuvė. Įdomus faktai apie Ispaniją. Viešbučio ir apklaustojo žmogaus pristatymas. Tarpkultūrinių problemų apibendrinimas bei analizė.

Pasaulyje vis dažniau kyla problemos tarp kultūrų dėl skirtingų pažiūrų, tradicijų, todėl šiame darbe buvo bandoma ištirti kokios tarpkultūrinės problemos egzistuoja Ispanijos viešbutyje, kuriame apsilanko labai įvairių tautybių svečių. Šiuo darbu buvo siekta susipažinti su Ispanijos viešbučių tarpkutūrinėmis problemomis ir jų sprendimo būdais. Buvo sudarytas klausimynas ir pateiktas Ispanijos viešbučio Jumeirah darbuotojai. Jos atsakymai bei nuomonė buvo išanalizuoti. Tyrimo rezultatai buvo vertinami remiantis teorinėmis žiniomis apie tarpkultūrinius skirtumus šalyse. Medžiagos apibendrinimui buvo sudarytos rekomendacijos.

Pasaulis – siaurąja prasme yra Žemės planeta, žvelgiant antropocentriniu požiūriu. Tai yra, pasaulis apibrėžia visą žmoniją, jos istoriją, pasiekimus, žinias, kultūrą, tačiau visi šie išvardyti dalykai yra nevienodi skirtingose šalyse. Nesvarbu, ar didelė ar maža šalis būtų, nesvarbu, ar šiaurėje ar rytuose ji esti, tačiau kiekvienos jų tradicijos, papročiai, istorija ir kiti dalykai skiriasi. Globalizacija atvėrė sienas tarp šalių, tarp jų kultūrų. Tai sukėlė ne tik malonius reiškinius, bet ir įvairius tarpkultūrinius konfliktus. Būtent todėl, tarpkultūrinių skirtumų analizė yra itin aktuali šiulaikiniui studentui. Šiame darbe norime papasakoti apie Ispaniją, aptarti jos buvimo vietą, nusakyti kitus įdomius dalykus apie šią šalį, bei nurodyti joje vykstančias tarpkultūrines problemas.

Pagal G.Hofstedo PDI (galios distancijos indeksas) tyrimus, buvo apskaičiuotas atsakymų vidurkis į klausimus apie pavaldinio baimę prieštarauti vadovui, faktinį vadovo sprendimų priėmimo stilių ir kokio sprendimų priėmimo stiliaus iš vadovo norėtų pavaldiniai. Tyrimu rezultatuose Ispanija užima 31 vietą ir jos PDI yra 57, vadinasi galios stiprumas Ispanijoje yra vidutiniškas, dėl to Ispanų tarpe vyresnieji yra gerbiami ir jų bijoma, galingieji turi rodyti savo galingumą, kiekvienas turi savo vietą, kuri teisėtai jam priklauso, darbas kontoroje yra labiau vertinamas, nei fizinis darbas.

Neapibrėžtumo vengimo indekse (UAI) Ispanija yra tarp10/15 vietos, jos UAI yra 86, tai reiškia jog Ispanijoje patiriamas didesnis stresas, nerimas, neurasteniškumas, tai kas kitoniška, atrodo pavojingai, potraukis grynumui, bejėgiškumo jausmas prieš išorines jėgas.

Ispanija yra daugiaplanė šalis, tokios šalies žmonės yra nekantrūs, šnekūs, smalsūs, draugiški, laikosi susitarimų su žmonėmis, dirba visose srityse, tokios kultūros žmonės yra labai lankstūs, jie nelabai paiso tvarkaraščių ar punktualumo, jų laikosi tik tuo atveju, kai to reikalauja kryptingas partneris. Jiems tikrovė svarbesnė nei dirbtiniai susitarimai. Ispanai nemėgsta nepabaigti kalbos jų manymu, geriausiai laikas išnaudojamas, kai su žmogumi susitariama galutinai.

Viešbutis ir spa Jumeirah yra įsikūręs Maljorkoje, Ispanijoje. Jis harmoningai įsilieja į Šiaurinį Maljorkos uoluotą krantą, nuo kurio atsiveria kerintys vaizdai tiek į žydrąją jūrą, tiek į kvapą atimančią Serra de Tramuntana kalnų grandinę. Viešbutis žada neprilygstamą prabangą ir aptarnavimą. Būtent tai bei žavūs gamtos vaizdai traukia poilsiautojus iš viso pasaulio būtent į šį viešbutį.

  • Microsoft Word 82 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (3001 žodžiai)
  • Kolegija
  • Raminta
  • Tarpkultūrinių skirtumų analizė Ispanijos viešbutyje
    10 - 7 balsai (-ų)
Tarpkultūrinių skirtumų analizė Ispanijos viešbutyje. (2015 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarpkulturiniu-skirtumu-analize-ispanijos-viesbutyje.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 22 d. 00:54
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema