Tarprūšinė konkurencija skaidrės


Tarprūšinė konkurencija. Tikslai. Sužinoti, kas yra tarprūšinė konkurencija Sužinoti, kokie yra tarprūšinės konkurencijos tipai. Tarprūšiniai santykiai- tai skirtingų rūšių atstovų santykiai. Tarprūšinė konkurencija Plėšra Parazitizmas Mutualizmas Amensalizmas Hemiparazitizmas Komensalizmas. Plėšra. Tai tarprūšinė santykių. Kaip išvengti plėšrūno? Mimikrija. Parazitizmas. Tai organizmų santykiai kai vienas organizmas minta kitu jo nenužudydamas. Mutualizmas. Tai Simbioziniai ryšiai, kai abi sąveikaujančios rūšys turi naudos. Amensalizmas. Amensalizmas - tai konkurencijos tarp rūšių tiesioginė forma. Hemiparazitizmas. Hemiparazitizmas pastebimas tarp aukštesniųjų augalų. Erkės gyvenančios ant vabzdžio. Kartuolė, neršianti ikrus į dvigeldžio moliusko mantijos ertmę. Tai pastovūs arba laikini tarprūšiniai individų santykiai. 1954 m. Ch. Eltonas ir F. Mileris nustatė aktyviąją ir pasyviąją tarprūšinę konkurenciją. Dėl tarprūšinės konkurencijos vyksta bendrijų ir ekosistemų kaita. Konkurencija tarp augalų vyksta dėl. Šviesos Vandens Neorganinių medžiagų.

Sužinoti, kas yra tarprūšinė konkurencija; Sužinoti, kokie yra tarprūšinės konkurencijos tipai;.

Tarprūšiniai santykiai- tai skirtingų rūšių atstovų santykiai. Jie gali būti labai įvairūs:.

Amensalizmas - tai konkurencijos tarp rūšių tiesioginė forma, kai viena rūšis, išskirdama chemines medžiagas, stelbia arba naikina kitą rūšį. Tos medžiagos vadinamos alelopatinėmis, alelocheminėmis, arba ektokrininėmis. Amensalizmas — tai antibiozė, aptinkama augalų, grybų ir bakterijų pasaulyje. Augalai alelopatines medžiagas į aplinką (dirvožemį, orą, vandenį) išskiria pro lapus ir šaknis. Kai kurie pelėsiniai grybai išskiria medžiagas, stabdančias bakterijų dauginimąsi. Grybams naudinga, nes pašalinamas mitybos konkurentas.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 5923 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (399 žodžiai)
  • Joris
  • Tarprūšinė konkurencija skaidrės
    10 - 10 balsai (-ų)
Tarprūšinė konkurencija skaidrės. (2015 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarprusine-konkurencija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 12:09
×