Tarptauinės kokybės organizacijos


Įvadas. Tarptautinės kokybės organizacijos. Nacionalinės vertinimo organizacijos. Lietuvos kokybės organizacijos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiuo metu labai svarbi ir yra vertinama visų organizacijų, teikiančių paslaugas kokybė. Visuotinai priimti standartai sukuria galimybes organizacijoms tobulėti, vertinant savo veiklą, rezultatus ir organizacijų kokybė nuolat gerinama. Šiuos standartus nustato tarptautinės organizacijos, kurių laikosi ir jomis vadovaujasi nacionaliniame lygmenyje atsakingos institucijos.

Atsigręžti į kokybę, kokybės vadybą privertė spartus žinių perdavimas tarp skirtingų kultūrų, šalių, sparti globalizacija, ekonominis, technologijų, informacijos augimas, todėl labiau išsivysčiusios šalys, bandydamos pasidalinti gerąja patirtimi ir norėdamos padėti mažiau išsivysčiusioms šalims pradėjo kurti tarptautines organizacijas, kuriose dirbantys specialistai gali dalintis ir perimti vieni kitų patirtį, žinias, kurti ir tobulinti naujas idėjas, jas vėliau skleisdami ir kurdami kokybę savo šalyje.

Tad pirmiausia reikia išanalizuoti, kokios yra tarptautinės organizacijos, jų tikslai, pagrindinės idėjos bei nacionalinių organizacijų prioritetus, kuriems skiriama daugiausia dėmesio kuriant ir vertinant kokybę savo šalyje.

Viena svarbiausių vietų kokybės vadybos metodologijos skleidime tarptautiniu mastu tenka Tarptautinei kokybės akademijai (TKA-IAQ). Tai nepriklausoma nepelno organizacija. Ji sudaryta iš mokslininkų, kurie parenkami iš pasaulyje labiausiai gerbiamų, veiklių ir patyrusių kokybės veikėjų (Harrington, 1999). Nariai į TKA renkami iš trijų regionų (po 20 iš kiekvieno):

Akademijos misija – visiškai išnaudoti filosofinius, teorinius ir praktinius akademijų pasiekimus, žengiant į priekį visose veiklos srityse, susijusiose su kokybės, galinčios suteikti naudos žmonijai, siekimu pasaulyje. TKA organizuota tarptautiniu pagrindu, viso pasaulio akademikai dalijasi geriausiomis kokybės vadybos žiniomis ir praktika.

Palengvinti nacionalinių ir tarptautinių organizacijų techninių komitetų bendradarbiavimą;

Rengti akademikų susirinkimus kas treji metai.

TKA yra tarptautinė organizacija ir turėtų būti lyderė, puoselėjanti tarptautinį, su kokybe susijusį bendradarbiavimą;

TKA turėtų būti lyderė kokybės vadybos metodų kūrimo, mokymo ir leidimo veikloje;

TKA turi plėtoti ir remti kokybės vadybą.

TKA yra viena prestižiškiausių tarptautinių koybės organizacijų pasaulyje. Ši organizacija per keliolika pastarųjų metų atliko daug reikšmingų darbų. Tarp jų yra šie pasauliniai projektai:

Tarptautinė kokybės akademija yra grandis tarp kokybės profesionalų ir verslo lyderių visame pasaulyje. Be to, TKA siekia efektyviai veikti mokslinių tyrimų, pramonės ir konsultavimo srityse.

Svarbus tarptautinis projektas VKV srityje yra neseniai sudaryta partnerystė tarp Pietų Afrikos, Australijos ir Europos siekiant verslo tobulumo. 1999 metų spalį tarp Pietų Afrikos tobulumo fondo (SAEF), Australijos kokybės tarybs (AQC) ir Europos kokybės vadybos fondo (EFQM) nustatyti oficialūs tarpusavio ryšiai pasirašant trišalį supratimo memorandumą. Visos trys institucijos rėmė sistemingą ir struktūrinį nuolatinio tobulinimo metodą viešojo ir privataus sektoriaus organizacijose. Vis daugiau organizacijų Pietų Afrikoje, Australijoje ir Europoje patiria naudos. Ši nauja globalinė sąjunga gali užtikrinti kokybės vadybos pažangą pasaulyje, ypač besivystančiose šalyse.

Tarpatuniu mastu priimtinų VKV metodų, pritaikomų kiekvienoje Azijos alyje, išvystymas;

Pavyzdinių organizacijų Azijos šalyse atrinkimas ir įvertinimas;

Japonijos ir kitų Azijos šalių specialistų pasitarimų organizavimas;

Efektyvus VKV įgyvendinimas, aptariant bendrus veiklos rezultatus.

Kokybės vadybos varomosios jėgos Europoje yra Europos kokybės vadybos fondas ir Europos kokybės organizacija, kurios sudaro Europos Sąjungos kokybės platformą.

Europos kokybės fondo veikloje dalyvauja įvairios kompanijos, valdžios atstovai, universitetai ir kitos organizacijos, sukaupusios patirtį kokybės vadyboje ir galinčios ja pasidalyti. Dirbdami kartu bendrų interesų srityse, EKVF organizacijos nariai kokybę tikisi paversti lemiama jėga, naudinga atskiroms organizacijoms, šalims ir visai Europai.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3192 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ilona
  • Tarptauinės kokybės organizacijos
    10 - 6 balsai (-ų)
Tarptauinės kokybės organizacijos. (2015 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptauines-kokybes-organizacijos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 02:17
×