Tarptautinė darbo jėgos migracija


Kursinis darbo jegos mobilumas. Atvejo analize:tarptautines darbo jegos judejimas. Migracijos samprata. Kursinis darbas es darbo jėgos mobilumas. Tarptautin4 darbo j4gos. Darbo jegos mobilumo priezastys. Atvejo analize tarptautines darbo jegos migracija. Tarptautitne darbo jegos migracija. Darbo jegos samprata. Tarptautinis darbo jegos judejimas.

Įvadas. Tarptautinės darbo jėgos migracijos samprata ir jos priežastys. Tarptautinės darbo jėgos migracijos pasekmės. Neigiamos migracijos pasekmės. Teigiamos migracijos pasekmės. Tarptautinės darbo jėgos migracijos srautai. Darbo jėgos migracija europos sąjungoje. Tarptautinė migracija lietuvoje. Emigracijos kryptys. Išvados. Literatūra.

Nors migracija, kaip socialiai reikšmingas, nuolatinis, individualiai motyvuotas ir laisvas reiškinys atsirado tik prieš keletą šimtmečių, jos istorija sutampa su žmonijos istorija, kuomet pirmieji gyventojai keitė gyvenamąją vietą, ieškodami maisto, palankesnio klimato ir geresnių gyvenimo sąlygų. Ankstyvosios migracijos rezultatai akivaizdūs – apgyvendinti laisvi žemės plotai ir suformuotos tautos, turėjusios didelės įtakos tolimesniam žmonijos vystimuisi.

Vėliau prasidėjusi geografinių atradimų „banga“ paskatino masinį gyventojų kraustimąsi į Ameriką, Australiją ar Pietų Afriką. Šį laikotarpį būtų galima sieti ir su priverstine migracija, kadangi žmonės vergystės tikslais buvo gabenami į kitus žemynus. Tai taip pat paliko pėdsaką istorijoje kultūrinės ir rasinės įvairovės atžvilgiu.

Nuo XIX a. antrosios pusės iki pat 1970 metų iš Europos dirbti ir gyventi išvyko mažiausiai 60 mln. žmonių. Didelė gyventojų migracija vyko ir I bei II pasaulinių karų metais, pokario laikotarpiu. Dar didesnį kraustymąsi paskatino Arabijos tautų šalys, pareikalavusios darbo jėgos naftos verslui plėtoti, įvairiems projektams, statyboms ir paslaugoms realizuoti.

Žiūrėdami per anų laikų ir šių dienų prizmę, galime išskirti dvi pagrindines tarptautinės migracijos priežastis: ekonominės-politinės problemos, atsirandančios, esant žmonių priespaudai ar gausėjant populiacijai (ypatingai vargingų tautų), bei darbo galimybės kitose šalyse, ką pastebėjo pirmieji migracijos reiškinį pradėję aiškinti klasikai. Anot jų, žmonės, kaip ir bet kurie darbo ištekliai, juda iš išteklių pertekliaus regionų į tuos regionus, kur jaučiamas darbo jėgos trūkumas.

Taigi šiais laikais tarptautinė migracija dažniausiai ir suvokiama, kaip darbo jėgos migracija. Deja, daugelio valstybių ji nepalankiai vertinama dėl atsirandančių neigiamų pasekmių politiniam, ekonominiam, kultūriniam ir socialiniam gyvenimui. Valstybės visais įmanomais būdais stengiasi reguliuoti jos srautus, tačiau darbo jėgos mobilumas šiandien yra nesustabdomas reiškinys.

Darbo tikslas – išanalizuoti tarptautinės darbo jėgos migracijos reiškinį, kuriam pasiekti būtina įgyvendinti tokius uždavinius:

•atskleisti tarptautinės darbo jėgos migracijos sampratą bei jos egzistavimo priežastis;

•nurodyti šio reiškinio pagrindines pasekmes;

•aptarti migracijos srautus atskiruose pasaulio regionuose;

•apibūdinti tarptautinės darbo jėgos migracijos tendencijas ES ir Lietuvoje.

  • Microsoft Word 903 KB
  • 2012 m.
  • 30 puslapių (7782 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edmis
  • Tarptautinė darbo jėgos migracija
    10 - 1 balsai (-ų)
Tarptautinė darbo jėgos migracija. (2012 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautine-darbo-jegos-migracija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 08:42
×