Tarptautinė ekonomika šalių palyginimas


Įvadas. Valstybių pristatymas. Danijos Karalystė. Gyventojai. Politinė sistema. Ekonomika. Ūkio šakų pasiskirstymas. Danijos importas ir eksportas. Pagrindiniai Danijos bankai. Pagrindinės šalies įmonės. Turizmas. Brazilija. Gyventojai. Politinė sistema. Ekonomika. Ūkio šakų paskirstymas. Brazilijos importas ir eksportas. Pagrindiniai bankai. Pagrindinės Brazilijos įmonės. Turizmas. Šalių krizės įveikimo priemonės. Brazilija. Lietuva. Danija. Išvados. Literatūros sąrašas.

Ekonomikos ir daugeliu kitu veiksnių atžvilgiu visos pasaulio valstybės gali būti tiek kai kuriais aspektais panašios, tiek visiškai skirtis viena nuo kitos. Šiame darbe bus apžvelgta informaciją apie dvi valstybes Danija ir Brazilija.

Darbo tikslas yra palyginti abi nagrinėjamas valstybes tarpusavyje.

Apžvelgti šalių krizės įveikimo priemones, palyginti jas su Lietuvos priemonėmis.

Šioje darbo dalyje bus pristatytos nagrinėjamos šalys : Danija, Brazilija, įvairiais aspektais. Bus pateikta bendra informacija apie šalis, jų ekonominė situacija bei makroekonominiai rodikliai, importo bei eksporto duomenys per laikotarpį nuo 2006 metų iki 2014 metų.

Taip pat bus išvardinti pagrindiniai šalių bankai, bei populiariausios jose veikiančios įmonės, taip pat priemonės kuriomis nagrinėjamos šalys įveikė pasaulinę krizę, bei bus palygintos su Lietuvos priemonėmis.

Danijos oficiali valiuta, tai Danijos Krona.

Danijos plotas siekia 43 094 km2 , šalis pagal plotą užima 132 vietą. Šalies sostinė, tuo pačiu pats didžiausias miestas yra Kopenhaga.

2.1.2 Politinė sistema.

Valstybės makroekonominiai rodikliai, BVP; nedarbo lygis; infliacija; kreditingumo reitingai, yra pateikti žemiau (žiūrėti atitinkamai 1paveikslas, 2paveikslas, 3paveikslas, 4paveikslas)

1paveikslas Danijos BVP lygis 2006m-2014m.

Kaip matome iš grafiko BVP lygis labiausiai išaugo nuo 2006 iki 2009 metų. BVP lygis nėra stabilus, nuolatos keičiasi. Tai susiję su šalies pramonės, gamybos bei žemės ūkio šakų veikla. Šių sferų vystymasis bei gerėjimas, turi įtakos BVP lygio didėjimui bei ekonomikos situacijos pagerėjimui.

Matome iš grafikos, kad 2006 metais nedarbo lygis buvo padidejęs, tačiau iki 2008 metų labai sumažėjo. Pasaulį apglėbus ekonominiai krizei, Danijos situacija irgi pablogėjo, tai matome ir iš nedarbo lygio, kuris po 2008 metų žymiai išaugo. Nuo 2012 metų jis nėra stabilus, nuolat svyruoja, tačiau išlieka gana aukštas.

Kaip matome iš grafike pateiktų duomenų 2009 metais infliacijos lygis buvo šoktelėjęs aukštyn. Tačiau, nuo tų metų pabaigos, situacija stabilizavosi po truputi ir infliacijos lygis sumažėjo. Matome, kad situacija nėra stabili, infliacija po truputi tai didėja tai sumažėja. Tačiau nuo 2014 metų jos lygis yra gan neaukštas. Tai, sąlygoja tai, kad situacija Danijos ekonomikos yra gana stabili ir gera šiuo metu.

Iš informacijos paveiksle matome, kad pagal Standard&Poors kreditingumo reitingą, kuris yra AAA – tai aukščiausias įvertinimas, Danijoje yra ypatingai stiprus gebėjimas patenkinti finansinius įsipareigojimus. Kaip matome, pagal kitus kreditingumo reitingus, Moody‘s, Fitch, TE, Danijos reitingai turi aukščiausius įverčius. Tai reiškia, kad šalies kreditingumo situacija yra stabili ir labai gera.

Importo kryptys : ES, Kinija, Ukraina, Japonija, Baltarusija.

6paveikslas Danijos eksportas 2006-2014 metai.

Iš pateiktų duomenų matome, kad labiausiai šalies eksportas sumažėjo 2009 metais, tam padarė įtaką pasaulinė krizė. Šalių ekonomikos nusilpo, jų perkamoji galia taipogi. Dėl to, prekyba tarp šalių sumažėjo.

Pagrindinės Danijos eksporto kryptys yra ES, JAV,Kinija, Turkija,Ukraina.

Eksportuojama produkcija : Nafta, gamtinės dujos, metalai, mediena.

Kaip matome iš grafiko, egzistuoja priklausomybė tarp šalies importo ir eksporto. Ypač pastebimas ryšis buvo nuo 2006 iki 2011 metų pabaigos. Galime matyti, kad nuo 2012 metų iki 2013 metų eksportas viršyjo importą. Tai gali reikšti, kad šalies ekonomika pakilo, pradėta gaminti tiek produkcijos, kad šalis galėjo patenkinti tiek savo eksporto rinką, tiek vidinius poreikius.

2.1.6 Pagrindiniai Danijos bankai.

Didžiausi Danijos bankai kontroliuoja apie 70 proc. įvairiausios veiklos. Pakankamai nedidelėje šalyje, šiuo metu galima rasti apie 121 banką.

Tačiau šiuo metu Danijos bankų sistema išgyvena ne pačius geriausius laikus. Nemažai bankų susidūrė su nemokumo problema, todėl nenuostabu, kad gauti kreditą šiuo metu vidutines pajamas uždirbantiems danams beveik nebeįmanoma. Dar šių metų sausio mėnesio pabaigoje dešimt Danijos bankų buvo priversti skelbti bankrotą, o visa Danijos finansų sistema atsidūrė tikrai nepavydėtinoje situacijoje. Tam didžiausią įtaką turėjo dar 2007 metais prasidėjusi nekilnojamo turto krizė, kiek sustingusi ekonomika bei neprotingai suteikti kreditai ūkio plėtrai bei mažoms įmonėms.

Tačiau ne visi bankai dabar išgyvena pačius blogiausius laikus. Vienas didžiausių Danijos bankų ir antras pagal turtą bankas Šiaurės Europos finansų rinkoje, “Danske bankas”, kol kas gali lengviau atsipūsti. Bankas per dešimtmetį smarkiai išaugo. 2001 metais jo vertė buvo 115 proc. 

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 575 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (6003 žodžiai)
  • Universitetas
  • D
  • Tarptautinė ekonomika šalių palyginimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Tarptautinė ekonomika šalių palyginimas. (2015 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautine-ekonomika-saliu-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 14:43
×