Tarptautinė ekonomika


Tarptautine ekonomika konspektas. Tarptautines ekonomikos konspektas. Prekiaujamos ir neprekiaujamos prekes tarptautineje ekonomikoje. Tarptautine ekonomika referatas. Tarptautinės ekonomikos samprata. Prekiaujamos prekės tarptautinėje ekonomikoje.. Prekiaujamos ir neprekiaujamos prekės tarptautinėje ekonomikoje.. Prekiaujamos prekes ir neprekiaujamos. Prekės tarptautinėje ekonomikoje. Jav tarptautine ekonomika.

Paklausa – vidaus ir išorės paklausa (vidaus – namų ūkio paklausa, įmonių gamintojų vartojimas, vyriausybės vartojimas, vietiniai investuotojai; išorės paklausa iš užsienio fizinių ir juridinių asmenų). Visuminė pasiūla. Prekiaujamos prekės. Nacionalinis ekonomikos saugumas. Tarptautinės prekybos teorijos.

Visuminė pasiūla – prekių, kurias gamintojai gali kartu pagaminti ir pasiūlyti rinkai, prie esamo kainų lygio. Jos formuoja pasiūla iš vidaus ir iš užsienio gamintojų. Pasiūla turėtų atitikti paklausą.

Prekiaujamos prekės – tai prekės, kurios gali laisvai judėti tarp skirtingų valstybių. Neprekiaujamos perkės – tai prekės, gaminamos ir suvartojamos toje pačioje valstybėje. Skirtumas: 1) prekiaujamų prekių kainų lygį nustato paklausa ir pasiūla pasaulinėje rinkoje, neprekiaujamų prekių kainų lygį sąlygoja jų paklausa ir pasiūla vidaus rinkoje. 2) valstybės požiūriu svarbu palaikyti santykį tarp šių prekių: prekių atžvilgiu tai ne taip svarbu; neprekiaujančių prekių atžvilgiu – svarbu. 3) (esminis) dinamika, o neretai ir vidaus kainų lygis prekiaujamų prekių atitinka dinamiką ir kainų lygį kitose valstybėse, o neprekiaujamų kainų lygis valstybėse gali skirtis. 4) protekcionizmas kaip ekonominė politika didina neprekiaujamų prekių kiekį, o liberalizmas – mažina neprekiaujamų prekių kiekį, o didina prekiaujamų prekių kiekį. 5) transportavimo kaštai – kuo jie aukštesni, tuo prekiaujamų prekių kiekis, o kuo mažesni tuo prekiaujamų prekių kiekis mažesnis. 6) kuo prekės svorio vieneto kaina aukštesnė, tuo pneto eksportuotojas – šalis vienos rūšies produktų įvežanti daugiau nei išvežanti (pvz. : Lietuva daugiau eksportuoja pieno produktų nei importuoja).

Neto importuotojas – šalis vienos rūšies produktų išvežanti daugiau nei įvežanti (pvz.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (577 žodžiai)
  • Tarptautinė ekonomika
    10 - 1 balsai (-ų)
Tarptautinė ekonomika. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautine-ekonomika.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 12:34
×