Tarptautinė eprekyba


Įvadas. Eprekybos istorija. E-komercijos vystymasis. Elektroninės prekybos verslo struktūra. Elektroninės prekybos rūšys ir atsiskaitymo būdai. Eprekybos privalumai ir trukumai. Elektroninė prekyba – tam tikra rizikos grėsmė. Amazon ir ebay swot analizės. Naudota literatūra.

Elektroniniai informaciniais informacijos perdavimo kanalais, kai grynieji pinigai ar čekiai fiziškai necirkuliuoja.

Sistemos privalumai: patogumas, pervedimo greitis, pigumas (Markevičienė ir kt., 2002). Mokėjimo kortelės. Rayport, J.F., Jaworski, B.J. (2003) teigimu, kreditinės kortelės yra pati populiariausia atsiskaitymo sistema internete. Jų veikimas elektroniniu būdų leidžia sumokėti, o e. parduotuvėms gauti atsiskaitymus tuo pačiu metu. Yra išskiriamos dvi mokėjimo kortelių rūšys. Tai kreditinės ir debetinės kortelės. Pagrindinis skirtumas tarp jų yra tas, kad debetinėse kortelėse gali būti naudojami tik asmens pinigai, o kreditinėse kortelės pirkimus finansuoja ir bankas. Kaip teigia Chaffey (2004), debetinės kortelės skirtos vaikams, kad jie galėtų susimokėti už prekes pirktas internetu, kadangi bankai nesuteikia kreditinių kortelių vaikams.

Dažnai yra išduodamos tik elektroniniu būdų atsiskaityti tinkančios mokėjimo kortelės. Jos vadinamos Interneto kortelėmis. Interneto kortelės yra nauja kortelių rūšis, itin plačiai naudojama elektroniniame versle. Kortelių paskirtis yra ribota – atsiskaityti internete už prekes ir paslaugas. Kortelės neturi materialaus dublikato. Pagrindinis šių kortelių trūkumas – jomis negalima atsiskaityti prekybos ir paslaugų įmonėse, negalima išgryninti pinigų bankomatuose. Internetinė sąskaita. Internetinė sąskaita naudoja elektroninius pinigus. Kaip teigia, Paliulis, Elskytė, Pertrauskas, Kiškis, Gautautis (2007), dabartiniu metu pasaulyje veikiančios elektroninės pinigų sistemos neatitinka teoretikų joms keliamų reikalavimų. Pvz., elektroninių pinigų sistema Paypal suteikia galimybę atlikti elektroninius mokėjimus per elektroninį paštą turint prieigą prie interneto. Paypal yra vienas iš atsiskaitymų būdų daugelyje elektroninę prekybą vykdančių elektroninių aukcionų, parduotuvių. Vartotojai, norintys užsiregistruoti sistemoje, turi turėti banko kreditinę kortelę, kurios duomenis nurodţius nuo kortelės bus nuskaičiuota pinigų suma. Taip atsiskaitoma per tarpininką, elektroninei parduotuvei neatskleidžiant savo duomenų.

Amazon.com yra viena iš dominuojančių mažmeninės prekybos internetu kompanijų. Amazon.com jau tapo sinonimu internetinei parduotuvei. Ten galima nusipirkti visko, nuo reikalingų iki abejotnų prekių.

Priežastis, kodėl Amazon.com internetinėje mažmeninėje prekyboje ta, kad ji sugeba panaudoti masto ekonomiją. Bendrovė turi daugybę sandėlių, išsibarsčiusių po visą pasaulį, kad galėtų iš jų kuo greičiau išsiųsti prekes pirkėjams. Nors ir lengva pradėti internetinę parduotuvę, tačiau labai sunku sukurti tokį platinimo tinklą kokį turi Amazon.

Amazon siūlo platų skaitmeninių prekių asortimentą (filmai, muzika, el-knygos ir kt.).

Bendrovės išlaidų struktūra gali tapti našta. Kompanija paskelbė, jog paskutinį 2012 m. ketvirtį patyrė 27 mln. JAV dolerių nuostolį. Didžioji dalis išlaidų atitenka reklamai ir viešiesiems ryšiams.

Patekti į internetinės mažmeninės prekybos rinką santykinai lengva – kiekvienas gali pradėti internetinę parduotuvę. Viskas ko reikia tai sutvarkyti visus dokumentus ir pasirašyti sutartį su siuntinių pervežimo kompanija. Iš kitos pusės, smulkiajam verslui labai sunku konkuruoti su Amazon.

Kompanija kartas nuo karto gauna kritikos dėl netinkamo klientų aptarnavimo.

Išaugus pirkėjų pasitikėjimui vis labiau jaučiamas proginis apsipirkinėjimas internetinėse parduotuvėse.

Kindle Fire yra pajėgus konkuruoti su iPad ir Android planšetiniais kompiuteriais. Šiu metu Kinle Fire yra antras populiariausias planšetinis kompiuteris, pagal pardavimas sekantis iškart po iPad.

Dar vienas Amazon produktas „Prime video“ taip pat pajėgus konkuruoti su rinkos lyderiu Netflix. Prime turi gausią vaizdo įrašų kolekciją, kuri nuolat papildoma.

  • Verslas Referatas
  • Microsoft Word 40 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (3328 žodžiai)
  • Ignas
  • Tarptautinė eprekyba
    10 - 3 balsai (-ų)
Tarptautinė eprekyba. (2013 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautine-eprekyba.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 04:22
×