Tarptautine ir pabėgelių teisė


Tarptautine teise apatridai. Prieglobscio suteikimas skaidrės. Tarptautine pabėgėlių teise. Pabegeliu teise lietuvoje raida. Pabegeliai pasaulyje referatas.

Pabėgėlių teisė. Tarptautinė humanitarinė teisė. Laikinas prieglobstis. De facto pabėgėliai. Prima face pabėgėliai. Pabėgėlis sun place. Pabėgėliai erdvėje. Statutiniai pabėgėliai. Saugi kilmės valstybė. Saugi trečioji valstybė. Apatridai. Tarptautiniai teises aktai. Ženevos konvencija. Kiti tarptautinės teisės aklai. Pabėgėlių teisės vystymosi tendencijos. Pagrindines asmens pripažinimo pabėgėliu priežastys. Pripažinimas pabėgėliu esant rasinėms priežastims. Religinis pagrindas. Tautybė arba pilietybė. Priklausymas tam tikrai socialinei grupei. Politiniai įsitikinimai.

Pabėgėlių teisė yra viena iš tarptautinės teisės sudėtinių dalių, kur prieglobstis reiškia valstybės globos suteikimo pabėgėliui, jo teisių apsaugą.

Pabėgėlių teisė betarpiškai remiasi žmogaus teisės pagrindinėmis nuostatomis bei yra ryšyje su tarptautine humanitarine teise.

Tarptautinė humanitarinė teisė - kaip karo vedimo, pasikeitimo belaisviais teisė. Ji apima karo vedimo papročius, kurie yra dabar susisteminti ir perkelti i tarptautinius teisės aktus. Vadovaujantis tuo išskiriama.

Pabėgėlių teise - tai visuma teisės normų, nustatančių asmenims, kurie ieško prieglobsčio užsienio valstybėse, pabėgėlio statuso suteikimo ir panaikinimo tvarką, pabėgėlio teises ir pareigas, atsakomybę, atvykimo ir išsiuntimo pagrindus bei pabėgėlių socialinės integracijos pagrindus.

Daug buvo rašyta apie įvairias pasaulyje humanitarines problemas, gausu teisinės literatūros. Žmonės turėjo ieškoti vietos kitur, kad išsigelbėtų nuo konfliktų, persekiojimų, smurto. Dauguma religijų įtraukia sąvokas prieglobstį , prieglauda , svetingumą tiems žmonėms, kurie vargsta, kankinasi.

Iki xx a. Nebuvo pasaulyje jokių visuotinių normų, reguliuojančių tokių žmonių apsaugą. Pastangos apginti ir padėti jiems buvo iš esmės lokalizuotos.

žodžio prieglobstis reikšminga pabėgėliams, kuriems reikalingas pats prieglobstis, tačiau jo turinys retai kur paaiškinamas.

Pirmiausia, teisę į prieglobstį įtvirtino visuotinė žmogaus teisių deklaracija, kurioje yra apibrėžtas prieglobstis nuo persekiojimo. Jto generalinė asamblėja skatina prieglobsčio teikimą ir principo dėl prieglobsčio laikymąsi. Įvairios valstybės žada savo konstitucijose bei kituose teisės aktuose tai įtvirtinti, bet iki šiol tai nėra apibrėžta.

žodis prieglobstis bei frazė teisė į prieglobstį per didžiulį laiko tarpą prarado savo pradinį paprastumą. Augant valstybėms ir keičiantis pažiūroms dėl teritorinės jurisdikcijos,prieglobsčio institutas patyrė didelius pasikeitimus. Sąvoka apima ne tik vietą prieglobsčiui, bet ir teisę gauti apsaugą ir tai daugiausia taikoma emigrantams ir pabėgėliams.

Prieglobsčio suteikimas pabėgėliui reiškia valstybė globos jam suteikimą. Pabėgėlis negali būti išsiųstas į šalį, kurioje jam gresia persekiojimas.

Asmens teisė gauti teritorinį prieglobstį yra atitinkama valstybės pareiga ją suteikti gali tiesiogiai išplaukti iš 1951 m. Ženevos konvencijos dėl pabėgėlių statuso ar kitų tarptautinių dokumentų.

Teise į diplomatinį prieglobstį yra paprotinė norma.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (3303 žodžiai)
  • Tarptautine ir pabėgelių teisė
    10 - 1 balsai (-ų)
Tarptautine ir pabėgelių teisė. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautine-ir-pabegeliu-teise.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 08:37
×