Tarptautinė jūrų ir kosmoso teisė


Tarptautinė jūrų ir kosmoso teisė. Visuotinai yra pripažinta kad Tarptautinė jūrų teisė yra viešosios tarptautinės teisės šaka. Tarptautinės jūrų teisės reguliavimo dalykas. Pasaulinis vandenynas yra. Šaltiniai. I-ojoje konferencijoje priimtos. Jūrų vidaus vandenys ir teritorinė jūra. Teritorinės jūros delimitavimas. Gretutinė zona.  . Išskirtinė ekonominė zona. Atviroji jūra. Kontinentinis šelfas. Kosmosas. Kosmoso teisė ir jos istorija. Istorija. Tarptautinės sutartys. Kosminės erdvės sutartis. Tarptautiniai principai ir deklaracijos. Deklaracijos ir principai. Konsensusas. Nacionaliniai įstatymai. Kosmoso teisė ES.

Visuotinai yra pripažinta kad Tarptautinė jūrų teisė yra viešosios tarptautinės teisės šaka.

Jūrų vidaus vandenys; Teritorinė jūra; Gretutinė zona; Išskirtinė ekonominė zona; Atviroji jūra; Salynų vandenys arba archipelagų vandenys; Tarptautiniai sąsiauriai ir kanalai.

1982 m. Jūrų teisės konvencijoje atvirosios jūros statusas, buvo apibūdintas labai teisingai – atviroji jūra buvo pripažinta atvira visoms valstybėms. Atviroje jūroje galioja atvirosios jūros laisvės: laivybos laisvė; žvejybos laisvė; mokslinių tyrimų laisvė; laisvė tiesti povandeninius kabelius ir vamzdžius; skraidymo virš atvirosios jūros laisvė; laisvė statyti dirbtines salas ir įrengimus.

Kosmoso teisė yra įstatymo, kuris apima nacionalinę ir tarptautinę teisę, reglamentuojančią veiklą kosmoso srityje. Tarptautiniai teisininkai negalėjo susitarti dėl vienodo termino "kosmoso erdvė" apibrėžimo, nors dauguma teisininkų sutinka, kad kosminė erdvė paprastai prasideda nuo mažiausio aukščio virš jūros lygio, kuriame objektai gali sukasi aplink Žemę, maždaug 100 km (60 mi) . Kosmoso teisės srityje, veiklos pradžia prasidėjo nuo pirmąjo pasaulyje dirbtinio palydovo paleidimo iš Sovietų Sąjungos 1957 spalio mėn. Pavadinto "Sputnik 1, palydovo kuris buvo paleistas Tarptautinės Geofizikos metais. Nuo to laiko, erdvės teisė vystėsi ir įgavo žmonijos svarbą, nes vis dažniau ją emėsi naudotis ir remtis vardan kosmoso išteklių.

Nuo 1957 m. Tautos pradėjo svarstyti apie sistemas, siekiant užtikrinti energijos naudojimą taikiais tikslais kosmose. Klausimų pateikimo į JT diskusijoms dvišalės diskusijos tarp JAV ir SSRS 1958 m.

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 237 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (1633 žodžiai)
  • Vytautas
  • Tarptautinė jūrų ir kosmoso teisė
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautinė jūrų ir kosmoso teisė. (2015 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautine-juru-ir-kosmoso-teise.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 17:10
×