Tarptautinė kapitalo rinka Tarptautiniai finansai


Įvadas. Finansų rinkos dalyviai. Pagrindinės finansinės priemonės. Vertybinių popierių birža. Rinkų palyginimas. Išvados. Literatūra.


Tarptautinė kapitalo rinka- finansų rinka, kurioje prekiaujama ilgalaikėmis finasinėmis priemonėmis, kurių trukmė viršija vienerius metus. Kapitalo rinka sukurta teikti, pirkti ir parduoti finasines priemones, tokių finansinių priemonių kainos svyruoja labiau ir turi didesnį rizikos laipsnį. Pagrindinis tokios finansų rinkos tikslas – sukurti ilgalaikio skolinimosi lėšas, teikti ilgalaikes investicijas verslo įmonėms, vartotojams ir vyriausybei. Tokioje rinkoje dalyvauja ne tik žmonės, įmonės, vyriausybės, finansinės institucijos, kurios atlieka svarbiausią vaidmenį, bet ir bankai, jie atlieka tarpininko vaidmenį. Tarptautinė kapitalo rinka yra tarsi sistema, kuri perteklines lėšas paskirtsto tarp tų, kam nepakanka finansinių išteklių, tai leidžia efektyviai investuoti arba skolintis pinigus. Kapitalo rinkos plėtra priklauso nuo daug sąlygų yra įvertinama daug aspektų, tokių kaip: politinė rizika, ekonominė rizika, infliacija ir socialiniai veiksniai. Įsigyti finansinių priemonių investuotojai gali keliais būdais: iš pirminės rinkos tiesiogiai arba antrines rinkos. Investuotojai siekia padidinti savo turimo finansinio turto vertę, bet neinvestuos, kol neišsiaiškins savo pelningumo ir rizikos. Didžiausi pasaulio finansų centrai yra Londone, Niujorke, Singapure.

Finansų rinkos dalyvius galima suskirstyti į tris grupes:

Visa tarptautinė finansų rinka veikia, kaip uždaras ratas, kuriame dalyvauja pirkėjai, pardavėjai ir tarpininkai. Perkančiajai pusei atstovauja investiciniai fondai, parduodančiai bankai ir brokeriai, o tarpinikus atstovauja vertybinių popierių biržos. Visus pirkėjus ir pardavėjus sieja glaudus ryšys, bendradarbiaudami tarpusavyje jie pasiekia norimų rezultatų. Vienintelis skirtumas, kuris skiria abi puses yra informacijos viešumas, parduodančioji pusė viešai skleidžia ir padruoda informacija priešingai negu perkančioji pusė. Svarbu nepamiršti finansų tarpininkų, kurie tarpininkauja tarp vertybinių popierių leidėjų ir individualių investuotojų. Finansų tarpininko vaidmuo:

Dėl minėtų priežasčių finansų tarpininkai padeda suvesti norinčius paskolinti (investuoti) pinigus su tais, kurie nori pasiskolinti pinigų. Finansų tarpininkai, kuriais gali būti bankas, investicinė bendrovė, draudimo kompanija, pensijų fondas, kredito unija ir kt., gali išleisti ir savus vertybinius popierius, taip padidindami savo kapitalą, už kurį perka kitų firmų vertybinius popierius.

Vienas iš finansų tarpininkų yra bankas, kurios reikšme per keliarius metus išaugo. Paprastai tarptautiniai bankai plečiasi aptarnaudami tarpautines bendroves. Bankai atlieka tokias funkcijas kaip pinigų pervedimo, pinigų skolinimo ir kitas finansines funkcijas. Bankai skirstomi:

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2249 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Tarptautinė kapitalo rinka Tarptautiniai finansai
    10 - 8 balsai (-ų)
Tarptautinė kapitalo rinka Tarptautiniai finansai. (2016 m. Birželio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautine-kapitalo-rinka-tarptautiniai-finansai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:32
×