Tarptautinė logistika geležinkelių transportu


Tarptautinė logistika. Pirmosios kelionės geležinkelių transportu. Tarptautiniai gabenimai geležinkeliu. Geležinkelio talpyklų charakteristika. Tarptautinių krovinių gabenimo geležinkeliu tarifai. Krovinių ekspedicijos geležinkeliu organizavimas. Europos Sąjungos geležinkelių reforma. Geležinkelių transporto teisinės normos ir dokumentai. Išvados. Naudoti šaltiniai.

RIV vagonai turi būti persiunčiami (tušti arba su kroviniu) juos pakeitusiai šaliai.

Paprastai geležinkelis pateikia klientams tinkamus krovinius vagonus, tik juos užsakant būtina nurodyti krovinio duomenis.

Vežimo mokesčiui apskaičiuoti ir už vežimą atsiskaityti yra numatyti visam ruožui bendri tarptautinių krovinių siuntimo tarifai. Ruožai skirstomi į trasas.

Infrastruktūros naudojimas apibūdinamas nuolatinių įrengimų (ne geležinkelio stočių) panaudojimo techniniais ekonominiais rodikliais ir trasos eksploatavimo techninėmis bei personalo išlaidomis.

Pagal tarpinius tarifus krovinį gabenančius geležinkelio įmonės atsiskaito šiapus arba anapus sienos pagal galiojančius šalių vidaus tarifus.

Krovinio gabenimo išlaidas gali padengti krovinio siuntėjas arba gavėjas, atsižvelgiant į krovinio gabenimo sutartį.

Lietuvos geležinkelyje vietiniai tarifai ir tranzitinių krovinių tarifai skirtingi, nes jiems taikomos nuolaidos.

Atskiros pakuotės gali būti kraunamos ant padėklų. Taip sudaromi transportavimo ir sandėliavimo vienetai. Svarbiausios krovos priemonės yra standartizuotos ir tinka ne tik geležinkeliui. Sunorminto dydžio ir konstrukcijos padėklais geležinkelis ir automobilių transportas gali keistis, iš vienos transporto priemonės perkraudami į kitą tik padėklus, bet neardydami prekių pakuočių. Dažniausiai keičiamasi 800 mm x 1200 mm dydžio padėklais. Jie žymimi EUR prekiniu ženklu ir EPP (Europos padėklų pulas) ženklu. Tas padėklas keliauja visą krovinio maršrutą, o tuščias perduodamas kitiems ekspeditoriams, priklausantiems pului. Privatūs padėklai nekeičiami.

Bendrosios keitimosi padėklais taisyklės — tai sutartinių padėklų naudojimo, apmokėjimo už padėklų pakeitimą bei delspinigių skaičiavimo tvarka.

Naudojami dviejų rūšių sutartiniai padėklai: mediniai be sienelių plokštieji 25 kg padėklai ir metaliniai su sienelėmis grotiniai 85 kg padėklai. Grotinių padėklų sienų virbai pagaminti iš plieno, priekinė sienelė nuleidžiama arba pakeliama. Abiejų rūšių padėklus lengva stumti arba kelti krautuvais. Jų įkrovumas — 1500 kg.

Gabenimo būdą pasirenka siuntėjas. Jei užsakomas visas vagonas, tai siunta vadinama vagonine siunta. Į vagoną galima pakrauti padėklus, konteinerius arba sunkvežimių priekabas. Jei nereikia viso vagono, geležinkelio įmonė pakrauna kelių siuntėjų tuo pačiu maršrutu gabenamus krovinius. Tokia siunta vadinama rinkinine. Jei geležinkelis privatus, ekspedicija kroviniams gabenti gali išnuomoti net atskirus ruožus, pavyzdžiui, gabenant perdirbti naudingąsias iškasenas.

Geležinkeliu vežant vagoninius krovinius, į tą patį vagoną negalima krauti kitų krovinių. Formuojant sąstatą, užsakyti vagonai nustatytu laiku pristatomi į pakrovimo vietą, kuri gali būti geležinkelio terminale arba prie siuntėjo sandėlio.

Ekspedicija užsakymus vagonams pateikia geležinkelio krovinių skyriui. Užsakyme nurodomi tokie duomenys:

Parinkti krovininį vagoną padeda geležinkelio įmonė. Ji informuoja paskirties stotį apie krovinio gabenimo įgaliojimus, apribojimus, reikiamus įrenginius kroviniui iškrauti.

kombinuotųjų vežimų greitieji krovininiai traukiniai, važiuojantys nuo 120 iki 160 km/h greičiu (Inter Combi Express);

greitieji krovininiai traukiniai šalyje ir tarptautiniais reisais, važiuojantys iki 100 km/h greičiu;

Inter Cargo sistema garantuoja, kad krovinys bus nuvežtas į paskirties vietą per nustatytą laiką. Jeigu krovinį pavėluojama pristatyti, geležinkelio įmonė, net neįrodžius padarytos žalos, moka už vėlavimą kompensaciją, prilygstančią 10 procentų vežimo mokesčio. O jeigu žala įrodoma, atlygina ją vežimo mokesčio dydžio bauda.

krovinių gabenimo geležinkeliu tvarka nustatoma kiekvienoje valstybėje, įskaitant ir tarptautinius krovinius, jei tam nėra ribojama ypatingomis nuostatomis.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (3082 žodžiai)
  • Universitetas
  • Renata
  • Tarptautinė logistika geležinkelių transportu
    10 - 4 balsai (-ų)
Tarptautinė logistika geležinkelių transportu. (2013 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautine-logistika-gelezinkeliu-transportu.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 11:50
×