Tarptautinė prekyba ir klimato kaita


Klimato kaita ir tarptautinės prekybos problemos aktualumas šiandien. Klimato kaitos įtaka tarptautinei prekybai. Klimato kaitos įtaka šalių lyginamajam pranašumui. Klimato kaitos įtaka tarptautinės prekybos infrastruktūrai. Klimato kaitos problemų sprendimui priimtų įstatymų įtaka tarptautinei prekybai. Klimato kaitos įtaka žuvininkystės sektoriui. Leidimų teršimui prekybos rinkoje metodas. Prekyba ir transportas. Mokesčių ir leidimų teršimui prekybos rinkoje palyginimas. Perpektyvos. Literatūra. Išvados. Literatūros sąrašas.

Prekyba taršos leidimais yra vienas iš „minkštų“ būdų, kuomet su klimato kaita kovojama pasitelkus žaliąją ekonomiką. Pasaulinė prekyba taršos leidimais yra sparčiai auganti rinka, nes tai ne tik metodas, kaip sumažinti globalinį atšilimą, bet tai yra ir galimybė gauti finansinės naudos. Nors Lietuva dar neįsitvirtinusi šioje rinkoje, bet ji taip pat gali sėkmingai investuoti ir valdyti leidimus bei užsitikrinti efektyvų taršos mažinimą įmonėse.

Taigi klimatas kinta dėl šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdo, remiantis didžiąją dauguma mokslininkų nuomonių visi jie vieningai sutinka, kad pagrindinė klimato atšilimo priežastis yra žmogaus veiklos sąlygotas šiltnamio efektą skeliančių dujų išmetimas į aplinką. Pagrindinės sritys, kurios įtakoja tiek Tarptautinę prekybą tiek klimatą yra laikomos oro, vandens ir sausumos transportas. Daugiausiai iš visų transporto rūšių aplinkai kenkia automobiliai toliau sektų oro transportas ir galiausiai prekybos laivai.

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (3868 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jurgita
  • Tarptautinė prekyba ir klimato kaita
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautinė prekyba ir klimato kaita. (2013 m. Sausio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautine-prekyba-ir-klimato-kaita.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 17:09
×