Tarptautinė prekyba, jos formos ir jos kitimo veiksnių ekonominė analizė


Įvadas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Tarptautinė prekyba ir jos esmė. Sąvoka. Tarptautinės prekybos ekonominės prielaidos. Tarptautinės prekybos nauda. Tarptautinės prekybos teorijos ir jų reikšmė. Merkantilizmas. Absoliutaus pranašumo teorija. Lyginamojo pranašumo teorija. Šalies dydžio teorija. Gamybos veiksnių santykio teorija. Produkto gyvavimo ciklo teorija. Šalių panašumo teorija. Tarptautinės prekybos formos. Laisvoji prekyba. Svarbiausi laisvosios prekybos privalumai. Protekcionizmas. Protekcionizmo formos. Neigiamos protekcionizmo pasekmės. Protekcionizmo naudos rezultatai. Dempingas. Dažniausi dempingo taikymo atvejai. Išskiriamos įvairios dempingo rūšys. Embargas. Embargo taikymo priežastys. Eksporto ir importo veiksniai. Pagrindiniai eksporto bruožai. Eksporto rūšys. Lietuvos eksportas. Lietuvos prekių pranašumas. Muitų įstatymai. Lietuvos importas. Lietuvos užsienio prekyba (etapaisIšvados. Naudota literatūra.

Tarptautinę prekybą galima apibūdinti kaip prekių ir paslaugų judėjimą tarp skirtingų valstybių. Esminės dvi užsienio prekybos sudedamosios dalys yra importas (prekių ir paslaugų įėjimas į šalį) ir eksportas (prekių ir paslaugų išvežimas į kitas šalis). Importas yra šalies būtinybė, kurios vietinėje rinkoje trūksta arba vietiniai gamintojai nepajėgūs pasiūlyti už konkurencingą kainą. Tuo tarpu eksportas parodo šalies ekonominį potencialą ir sugebėjimą išnaudoti savo konkurencinius pranašumus prieš kitas šalis. Šiame mūsų darbe, pasinaudojant įvairia moksline, Lietuvos ir užsienio, literatūra ir įvairiais straipsniais, sužinosime tarptautinės prekybos prielaidas, teorijas, formas ir jų teikiamą naudą. Taip pat naudodamiesi Lietuvos statistiniais duomenimis analizuosime eksporto ir importo veiksnius, besikeičiančius partnerius, raidą, sužinosime, kokie veiksniai sąlygojo pasikeitimus. Daug dėmesio skirsime Lietuvai, jos eksporto ir importo prekėms bei partneriams.

Darbo tikslas: Atlikus tyrimą, nustatyti pagrindines tarptautinės prekybos problemas ir nustatyti kokie esminiai pokyčiai sąlygoja tarptautinės prekybos kitimą.

Darbo uždaviniai:

•Apibūdinti tarptautinės prekybos sąvoką ir ją paaiškinti;

•Aprašyti pagrindines tarptautinės prekybos prielaidas ir teorijas, formas;

•Išanalizuoti Lietuvos tarptautinės prekybos statistikos duomenis, įvertinti importo ir eksporto kitimą;

•Pateikti tarptautinės prekybos problemų sprendimo būdus.  

  • Microsoft Word 68 KB
  • 2014 m.
  • 21 puslapis (4481 žodžiai)
  • Universitetas
  • Smetona
  • Tarptautinė prekyba, jos formos ir jos kitimo veiksnių ekonominė analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Tarptautinė prekyba, jos formos ir jos kitimo veiksnių ekonominė analizė. (2014 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautine-prekyba-jos-formos-ir-jos-kitimo-veiksniu-ekonomine-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 12:38
×