Tarptautinė prekyba Lietuvoje kursinis


Ekonomikos kursinis darbas. Įvadas.Tarptautinė prekyba. Užsienio prekybos teorija. Tarptautinės prekybos politikos formos. Eksporto svarba šalies ekonomikai. Veiksniai, skatinantys verslą žengti į užsienio rinkas. Lietuvos prekyba. Lietuvos prekybos politikos raida. Lietuvos užsienio prekybos tendencijos. Prekių importas į Lietuvą. Lietuviškos kilmės prekių dalis Lietuvos eksporte. Pagrindinės Lietuvos užsienio prekybos partnerės. Lietuvos užsienio prekybos problemų tyrimas. Veiksniai kurie neleidžia plėsti Lietuvos eksporto. Lietuvos eksporto strategija ir problemų sprendimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Užsienio prekybą galima apibūdinti kaip prekių ir paslaugų judėjimą tarp skirtingų valstybių. Esminės dvi užsienio prekybos sudedamosios dalys yra importas ir eksportas. Bet literatūroje ir pasaulyje didžiausias dėmesys yra skiriamas eksportui, o importas nustumiamas į šalį. Tai galima apibūdinti tuo, kad importas yra šalies būtinybė, kurios vietinėje rinkoje trūksta arba vietiniai gamintojai nepajėgūs pasiūlyti už konkurencingą kainą. Tuo tarpu eksportas parodo šalies ekonominį potencialą ir sugebėjimą išnaudoti savo konkurencinius pranašumus prieš kitas šalis. Dėl šios priežasties šiame darbe esminis dėmesys skiriamas būtent eksporto problemoms, o ne importui.

Lietuvos prekybos politikos raidą galima suskirstyti į 4 etatus po nepriklausomybės iki šiol. Iš pradžių prekyba buvo sunki, nes ekonomika buvo labai smukusi po nepriklausomybės atkūrimo, ypač ryškiai buvo matomas prekių deficitas. Vėliau, kuriantis stipresniai valstybiai augo ir ekonomika. Taip pat darbe aptariamas prekių importas į Lietuvą, pagrindinės importo partnerės ir importuojamos prekės.

  • Ekonomika Kursiniai darbai
  • 2014 m.
  • Monika
  • 22 puslapiai (5346 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ekonomikos kursiniai darbai
  • Microsoft Word 116 KB
  • Tarptautinė prekyba Lietuvoje kursinis
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautinė prekyba Lietuvoje kursinis. (2014 m. Birželio 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/tarptautine-prekyba-lietuvoje-kursinis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 01:33