Tarptautine prekyba referatas


Tarptautine prekyba kursinis. Tarptautine prekyba-referatas. Stolperio samuelsono teorema. Hekserio olino modelis. Tarptautine prekyba referatai. Stolperio samuelsono teorija. Tarptautine prekybos referatas. 1.stolperio – samuelsono teorema. Stolperio samuelsono. Stolperio – samuelsono teorema.

Stoperio – samuelsono teorema. Tarptautinės prekybos pobūdis ir prekinė struktūra. Lietuvos užsienio prekybos reglamentavimas. Eksporto įmonės galimybių įvertinimas. Atsakyma pagrįsti: n įmonės eksporto plėtros galimybės. Kokie informacijos paieškos apie potencialias eksporto rinkas būdai. Literatūros sąrašas.

Stolperio-samuelsono(stolper-samuelson) teorema numato, kad prekės kainos padidėjimas santykiškai pabrangina tuos išteklius, kurie yra palyginti intensyviai vartojami tai prekei gaminti. [1,p. 34].

Stolperio-samuelsono teorema yra paremta hekšerio-olino modeliu, kurio principas yra tas, kad šalis stengsis eksportuoti tą prekę, kurios gamybai intensyviai vartojamas toje šalyje palyginti gausus išteklius, ir importuos tą prekę, kuriai gaminti našiai vartojama santykiškai trūkstamas išteklius.

Lentelė hekšer automobilia yra santykiškai reikalaujantys kapitalo dėl aukštesnio kapitalo ir darbo santykio, o tekstilės gamini vokietija yra santykiškai gausi kapitalo dėl jos aukštesnio kapitalo ir darbo santykio, o lenkija yra santykiškai gausi darbo išteklių.

Hešerio-olino teorija numato, kad vokietija eksportuos automobilius į lenkiją mainais už tekstilės gaminius.

Iš lentelės. Matyti, kad kiekvienam papildomam vokietijoje pagamintam automobiliustolperio-samuelsons teoremą lentelėje. Parodė, kad vokietijos ir lenkijos tarpusavio prekyba padidina vokietijos automobilių gamybą automobiliu ir sumažina tekstilės gamybą vienetais. Sumažėjimas vienetais tekstilės gamybos skatina šią pramonės šaką 12 vienetų sumažinti darbo paklausą ir kapitalo paklausą vienetais. Vokietijos automobilių pramonei reikia 10 kapitalo vienetų, bet tekstilės pramonė išlaisvina tiktai. Kapitalo trūkumas pakelia kapitalo kainą. Pk ir papildoma darbo pasiūprekių ir paslaugų judėjimas tarp šalių susieja nacionalinius ūkius į bendrą rinkos sistemą ir sustiprina šalių tarpusavio ekonominę priklausomybę.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2741 žodžiai)
  • Tarptautine prekyba referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Tarptautine prekyba referatas. (2011 m. Birželio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautine-prekyba-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 22:57
×