Tarptautinė prekyba


Tarptautinės prekybos trūkumai. Tarptautine prekyba referatas. Kokie tarptautinių bendrovių pranašumai ir trūkumai. Tarptautiniu bendroviu pranasumai ir trukumai. Tarptautine prekyba kursinis. Lietuvos vidaus ir užsienio prekyba skaidrės. Lietuvos vidaus ir užsienio prekyba. Tarptautiniu bendroviu pranasumai. Tarptautines prekybos pranasumai. Tarptautine prekyba skaidres.

Įvadas. Tarptautinė prekyba, kas tai? Tarptautinės prekybos pranašumai. Tarptautinės prekybos trūkumai. Eksportas ir importas. Tarptautinės prekybos teorijos. Tarptautinę prekybą vienijančios organizacijos. Kas yra dempingas ir embargas. Lietuvos užsienio prekybos vystymasis. Išvados. Šiame darbe ketinu supažindinti kas tai yra „tarptautinė prekyba“, parodyti jos trūkumus bei naudą, apžvelgti tarptautinės prekybos teorijas, aptarti importo bei eksporto svarbą, supažindinti kas yra dempingas ir embargas, suteikti informacijos apie pasaulines prekybos organizacijas ir parodyti lietuvos užsienio prekybos vystymąsi.

Tarptautinė prekyba vienas svarbiausių ekonomikos variklių. Užsienio prekyba ne tik kelia šalies ekonomika, tačiau ir skatina konkurencingumą tarp šalies importuotojos ir šalies vidaus įmonių, bei suteikia šalies gyventojams prekių pasirinkimą, įvairovę, asortimentą. Yra įvairių niuansų, tokių kaip dempingas ar embargas, muitų įstatymų, draudimų ar politinių įrankių kaip kontroliuoti tarptautinę prekybą.

šiame darbe ketinu supažindinti kas tai yra tarptautinė prekyba , parodyti jos trūkumus bei naudą, apžvelgti tarptautinės prekybos teorijas, aptarti importo bei eksporto svarbą, supažindinti kas yra dempingas ir embargas, suteikti informacijos apie pasaulines prekybostarptautinė prekyba – pardavimo ir pirkimo procesas, vykstantis įvairiose šaesant atvirai rinkai, vykstant tarptautinei prekybai, šalies prekių gamintojams atsiranda pajėgūs konkurentai iš užsienio, siūlydami prekes žemesne kaina arba geresnės kokybės. Padidėjusi konkurencija skatina šalies prekių gamintojus mažinti gamybos išlaidas bei prekių kainą arba gerinti prekių kokybę, jų dizainą ir kitas vartotojiškas prekių charakteristikas. Tai yra naudinga vartotojui. Tarptautinė prekyba sudaro sąlygas gaminti naujas prekes, kurioms vienos šalies rinka yra per maža, kad padengtų šios prekės projektavimo, įrangos ir gamybos išlaidas. Šiuo atveju vartotojai gauna kokybiškai naujų, pagamintų pažangiausiomis technologijomis, prekių. Be to, vykstant tarptautinei prekybai, gamintojai turi galimybę pasaulinėje rinkoje pirkti gamybos procese naudojamas žaliavas bei išteklius, o vartotojai nusipirkti tų prekių, kurias išgauti ar išauginti savo šalyje nėra gamtinių sąlygų. Esant laisvai prekybai, panaikinus muito ir kitus netarifinius barjerus, kiekvienas šalies gamintojas gali laisvai pardavinėti savo prekes kitoje šalyje. Tai leidžia gamintojui išplėsti gamybą. Gamybos apimtis sąlygoja išlaidų mažėjimą, o tai savo ruožtu leidžia gamintojui mažinti prekių pardavimo kainas tiek vidaus, tiek ir kitų šalių rinkose. Jeigu šalis absoliučiai pranašesnė kelių prekių (pvz. , jos gamybos išlaidų, prekės kokybės ar kainos) gamyboje, užsienio prekyba bus naudinga šaliai specializavusiai prekių gamyboje, kurioje ji turi lyginamąjį pranašumą. Lyginamasis pranašumas nustatomas apskaičiuojant prekių gamybos santykines išlaidas palyginamosiose šalyje. Lyginamasis pranašumas priklauso nuo išteklių gausumo, prekių gamybos technologijos, darbuotojų kvalifikacijos ir meistriškumo.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2474 žodžiai)
  • Universitetas
  • Saulius
  • Tarptautinė prekyba
    10 - 1 balsai (-ų)
Tarptautinė prekyba. (2011 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautine-prekyba.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 16:19
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo