Tarptautinė privatinė teisė aprašymas


Trumpas faktų santrauka. Teisės valstybės santrauka. Faktai. Klausimas. Laikoma. Diskusija.


"Loaches" buvo nužudytas Masačusetse, kai jį nuvertė "Standard Oil" darbuotojas ("Defendant"). Jo administratorius (ieškovas) pareiškė neteisėtą mirties bylą Niujorke dėl Masačiusetso neteisėtos mirties bausmės.

Teisė imtis veiksmų, sukurta pagal kaimyninės valstybės įstatymus, yra vykdytina bet kurioje kitoje valstybėje, išskyrus atvejus, kai įstatymas yra baudžiamas tarptautiniu mastu arba jo vykdymas prieštarautų tvirtai forumo viešajai politikai.

Loucks buvo nužudytas, kai "Standard Oil" ("Atsakovas") dirbantis aplaidus vairuotojas jį užmušė. Avarija įvyko Masačusetse, tačiau jis buvo Niujorko gyventojas, o jo administratorius (ieškovas) pareiškė ieškinį dėl neteisėtos mirties Niujorke. Teismo procesas buvo grindžiamas Masačusetso neteisėto mirties įstatymu, kuris numato minimalų išieškojimą 500 JAV dolerių ir maksimalų išieškojimą 10 000 JAV dolerių, o atlygintinos sumos dydis priklauso nuo atsakovo kaltinimo laipsnio. "Standard Oil" ("Atsakovas") nusprendė atmesti skundą dėl to, kad Masačiusetso įstatymas buvo baudžiamojo pobūdžio ir todėl neįvykdytas Niujorke.

Ar teisė, sukurta pagal įstatymą vienoje valstybėje, gali būti vykdoma kitoje valstybėje, jei teisės vykdymas neprieštarautų forumo viešajai tvarkai ir pagrindinis įstatymas nėra baudžiamojo pobūdžio?

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (363 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ana
  • Tarptautinė privatinė teisė aprašymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Tarptautinė privatinė teisė aprašymas. (2017 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautine-privatine-teise-aprasymas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 12:04
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo