Tarptautinė privatinė teisė skaidrės


Užsienio teismų sprendimų pripažinimas. Užsienio teismų sprendimų pripažinimo ir vykdymo samprata. Šaltiniai. Sprendimų pripažinimo ir vykdymo tvarka ES. Užsienio teismų sprendimų pripažinimo ir leidimo vykdyti procedūriniai klausimai (kuomet sprendimas ne iš ESUžsienio teismų sprendimai, nereikalaujantys pripažinimo. Lietuvos teismo nutartis dėl užsienio teismo sprendimo pripažinimo ar vykdymo. Nepripažinimo pagrindai dvišalės sutartys. Nepripažinimo pagrindai LR CPK. Sprendimų pripažinimas ir vykdymas ES. Sprendimų pripažinimo ir vykdymo tvarka pagal Briuselio I bis reglamentą. Pripažinimo ir vykdymo tvarka. Nepripažinimo pagal Briuselio I bis reglamentą. Kitų teismo sprendimų pripažinimas ir vykdymas ES. Sprendimų dėl išlaikymo pripažinimas. Pripažinimo taisyklės. Teisė kreiptis dėl peržiūros. Vykdymo sustabdymas ar atsisakymas. Teismo sprendimai, priimti valstybėje narėje, kuriai Hagos protokolas neprivalomas. Atsisakymo pripažinti pagrindai. Vykdytinumas. Sprendimo dėl prašymo paskelbti teismo sprendimą vykdytinu apskundimas. Bendros nuostatos.


Užsienio teismų sprendimų pripažinimo ir leidimo vykdyti procedūriniai klausimai (kuomet sprendimas ne iš ES).

Lietuvos teismo nutartis dėl užsienio teismo sprendimo pripažinimo ar vykdymo.

Prašymą dėl užsienio teismo sprendimo pripažinimo ir (arba) leidimo vykdyti LR patenkinti iš dalies (pripažinti ir (arba) leisti vykdyti tik dalį užsienio teismo sprendimo ir pan.).

Sprendimų pripažinimo ir vykdymo tvarka pagal Briuselio I bis reglamentą.

Procedūriniai klausimai (Lietuvos Respublikos civilinį procesą reglamentuojančių Europos Sąjungos ir tarptautinių teisės aktų įgyvendinimo įstatymo 4 str.) Kreipiamasi į LApT Netaikoma exequatur procedūra ES valstybių narių teismų sprendimai civilinėse bylose pripažįstami (leidžiami vykdyti) rašytinio proceso tvarka 1 Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo.

Lietuvos apeliaciniam teismui turi būti pateikta: Teismo sprendimo kopija Pažyma (pagal 53 str.), kurioje turi būti nurodoma, kad sprendimas vykdytinas kilmės valstybėje, sprendimo santrauka, informacija apie bylinėjimosi išlaidas ir palūkanas Prieš taikant pirmą vykdymo priemonę asmeniui, kurio atžvilgiu turi būti vykdoma, įteikiama anksčiau nurodyta pažyma. Teismas netikrina ex officio nepripažinimo pagrindų!

Šaltiniai: Briuselio III reglamentas: atskiros taisyklės pripažinimo sprendimams priimtiems valstybėse kurios taiko Hagos protokolą (2007) ir toms kurios netaiko. Sprendimų priimtų valstybėje kur taikomas protokolas: Visos valstybės narės – išskyrus Daniją, Jungtinę Karalystę.

Teismo sprendimai, priimti valstybėje narėje, kuriai Hagos protokolas neprivalomas.

  • MS PowerPoint 193 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (1828 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jolanta
  • Tarptautinė privatinė teisė skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Tarptautinė privatinė teisė skaidrės. (2019 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautine-privatine-teise-skaidres.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 20 d. 19:30
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema