Tarptautinė teisė 5


Tarptautinė teisė šakos. Tarptautines teises ir europos sajungos santykis. Viesoji tarptautine teise konspektas. Tarptautines teises sinonimai. Tarptautinė viešoji teisė konspektas. Tarptautine teise skaidrem. Subjektai tarptautineje teiseje. Tarptautinė viešoji ir europos sąjungos teisė. Tarptautinės ir valstybinės vidaus teisės santykis.

Teisės konspektas. Tarptautinės teisės apribojimas nuo kitų teisės šakų. Tarptautinė viešoji teisė ir tarptautinė privatinė teisė. Tarptautinė teisė ir europos sąjungos teisė. Tarptautiniai teisės šaltiniai. Tarptautinė teisės sistema. Tarptautinės ir valstybinės vidaus teisės santykis. Lietuvos respublikos teisės sistema.


Pasaulinės arba universalios normos, kurios nepriklausomai nuo regiono yra privalomos visiems. Pvz. Pvz. 1961 m. Vienos konvensija dėl konsupvz. 1950 m. Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvensija, 1993 m. Latvijos, estijos ir Lietuvos laisvos prekybos sutartis.

Lr negalioja teisės normos priešingos konstitucijai, panašus pavaldumas yra ir tarptautinėje teisėje. Tarpt. T. Yra imperatyvios ius cogens, kurios prieštaraujančios sut. Yra negaliojančios ir niekinės. Pvz. Vienos konvensija dėl sut.

Tarptautinės teisės terminas kilo iš romėnų kalbos ius gentium. Tai buvo romėnų teisės šaka, reguliuojanti santykius su ne romos piliečiais. Terminas tarptautinė teisė yra termino tarptautinė viešoji teisė sinonimas.

Tarp. T. Yra tokia teisės šaka, kuri reguliuoja viešo pobūdžio santykius tarp valstybių ar kitų tarptautinių santykitarpt. Privat. T. Nustato, kokios teisės normos turi būti taikomos, jeigu privatiniuose santykiuose yra užsienio elementas.

Tarpt. T. Subjektas yra fiz. Ir jurid. Asmuo. Tarpt. Viešojoje teisėje subjektas yra valstybės arba tarptautinės organizacijos.

Tarpt. Privat. T. Pagrindinę normų dalį sudaro koalizinės normos, numatančios, kurios valstybės nacionalinę teisę reikia taikyteuropos bendrijos teisingumo teismas ne kartą yra konstatavęs, jog europos bendrijos teisė nėra tarpt. T. Dalis, nes tarpt. T. Subjektai yra pagrinde valstybės. Tarpt. T. Nepripažįsta individo Fiz ar jurid. Asmens tarpt. T. Subjektu. Tuo tarpu europos sąjungos teisė yra pagrįsta šios teisės tiesioginio veikimo pricipu.

  • Teisė Konspektai
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (1038 žodžiai)
  • Teisės konspektai
  • Microsoft Word 8 KB
  • Tarptautinė teisė 5
    8 - 1 balsai (-ų)
Tarptautinė teisė 5. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/tarptautine-teise-5.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 23:59