Tarptautinė teisė. Valstybės sienos


Neutralitetas tarptautineje teiseje. Oro teisės sąvoka. Sienos samprata. Tarptautinės teise konspektai. Valstybes sienos apsaugos tarnybos istatymas. Valstybes sienos samprata. Berlyno siena sąvoka. Tarptautinė teisės referatų temos. Tarptautine teise ekstradicija. Valstybes neutralitetas referatai.

Tarptautinės teisės samprata tarptautinės teisės ypatybės. Valstybės sienos sąvoka. Valstybės sienos režimas. Ekstradicija tarptautinėje teisėje: sąvoka ir principai. Tarptautinės teisės sistema. Jto tarptautinis teismas: kompetencija ir struktūra. Pagrindiniai tarptautinės teisės principų samprata. Diplomatinės ir konsulinės teisės sąvoka ir šaltiniai. Valstybių bendradarbiavimas kovojant su nusikaltimais civilinės aviacijos srityje. Diplomatinis personalas. Diplomatų akreditacija. Europos tarybos funkcijos. Valstybių pripažinimas. Diplomatinių atstovybių funkcijos. Tarptautinis baudžiamasis teismas. Tarptautinės teisės normų kūrimo ir užtikrinimo ypatybės. Skirtumas tarp diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų. Tarptautinės ir nacionalinės teisės santykis. Tarptautinės teisės subjektai: sąvoka ir rūšys. Diplomatų privilegijos ir imunitetai. Tarptautinės teisės šaltiniai: rūšys ir bendras apibūdinimas. Diplomatinių atstovybių privilegijos ir imunitetai. Tarptautinės sutartys ir lr teisės sistema. Jėgos ir grasinimo jėga nenaudojimo principas. Tarptautinės jūrų teisės sąvoka ir šaltiniai. Tarptautinės oro teisės sąvoka ir šaltiniai. Pagrindiniai oro principai. Nesikišimo į valstybių vidaus reikalus principas. (viskas iš knygos). Vidaus vandenų ir teritorinės jūros režimas. Baudžiamosios jurisdikcijos taikymas. Tarptautinių oro susisiekimo režimas. Taikaus ginčų sprendimo principas. Kontinentinio šelfo sąvoka ir režimas. Peticijos nepriimtinumo sąlygos. Tarptautinės humanitarinės teisės sąvoka ir šaltiniai. Tradiciniai teritorijos įgijimo būdai. Valstybių teisių perėmimas. Tarptautinis paprotys (tp) – kaip tarptautinė teisės šaltinis. Tarptautinių organizacijų sąvoka ir prigimtis. Tarptautinės sutarčių teisės sąvoka ir šaltiniai. Jto specializuotos įstaigos. Valstybių neutralitetas. Tarptautinių sutarčių sudarymas: teksto paruošimas, sutarties pripažinimas teisiškai reikšminga.
  • Microsoft Word 128 KB
  • 2012 m.
  • 38 puslapiai (29304 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tarptautinė teisė. Valstybės sienos
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautinė teisė. Valstybės sienos. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautine-teise-valstybes-sienos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 09:18
×