Tarptautinė teisė


Tarptautine diplomatine teise. Diplomatiniu santykiu savoka. Diplomatiniu atstovu klases. Tarptautine teise diplomatiniai santykiai. Tarptautine ir nacionaline teise referatas. Tarptautine teise kursinis. Diplomatijos samprata. Referatai tarptautinis verslas teise. Diplomatijos sąvoka. Tarptautinė teisės referatų temos.

Įvadas. Diplomatinės teisės sąvoka ir šaltiniai. Diplomatinių atstovybių steigimas ir jų funkcijos. Diplomatiniai imunitetai ir privilegijos. Išvados. Naudota ir cituota literatūra. Diplomatinė teisė – visuma teisės normų, reguliuojančių užsienio santykių palaikymą, institucijas, diplomatinę tarnybą.

Diplomatinė teisė – visuma teisės normų, reguliuojančių užsienio santykių palaikymą, institucitarptautinė diplomatinė teisė - tarptautinės teisės pošakis; visuma tarptautinės teisės normų, reguliuojančių diplomatinę veiklą. Nacionalinė diplomatinė teisė reglamentuoja diplomatinės tarnybos veiklą nacionalinės teisės aktais - įstatymais, nutarimais ir k diplomatinės teisės objektas - valstybių užsienio santykių institucijos, tarptautinių santykių tarnybos, diplomatinės atstovybės, valstybių atstovybės prie tarptautinių organizacijų, tarptautinių santykių laikinosios tarybos, diplomatinių atstovybių sudėtis, struktūra, funkcijos, diplomatinių atstovų klasės ir diplomatiniai rangai, diplomatinių atstovų skyrimo ir atšaukimo tvarka, diplomatinės atstovybės privilegijos ir imunitetas, diplomatinio personalodiplomatijos sąvoka yra daugiareikšmė ir nelengvai apibrėžiama. Diplomatinių santykių ištakos siekia seniausius laikus ir tik 18 a. Pradėjo formuotis diplomatijos sąvoka, atspindinti jos šiuolaikines prasmes, kurių galima priskaičiuoti gana daug. Ji neretai vartojama kaip valstybės užsienio politikos sinonimas, nors diplomatija tėra tik viena iš valstybės užsienio politikos įgyvendinimo priemonių. Šia sąvoka taip pat kartais apibūdinama regiono arba tarpregioniniai valstybių santykiai, taip pat valstybių užsienio politika arba jos specifika atskirais istoriniais laikotarpiais. Diplomatija taip pat kartais apibūdinamos visos diplomatų atliekamos funkcijos. Kita paplitusi samprata, kad diplomatija yra derybų menas, siekiant optimaliai įgyvendinti valstybės interesus.

Dvišalės ir daugiašalės diplomatijos sąvokomis apibrėžiamas subjektų, dalyvaujančių diplomatiniame procese, skaičius.

šiais laikais dvišalė diplomatija užleido vyraujančias pozicijas daugiašaliai diplomatijai tarptautinėse konvencijose ir tarptautinėse organizacijose. Tai visų pirma lėmė išaugusi valstybių tarpusavio priklausomybė, kai net ir dvišaliai didžiųjų valstybių santykiai paprastai turi pasekmių ne tik joms. Daugiašalių santykių plėtra skatino ir daugiašalės diplomatijos – valstybių, tarptautinių organizacijų narių, įvairių atstovavimo formų šiose organizacijose – įtvirtinimą. Diplomatinė teisė buvo pritaikyta prie naujos situacijos kodifikuojant diplomatinės teisės normas šioje srityje. Su daugiašale diplomatija yra susijusi parlamentinė diplomatija, kuri suprantama kaip derybos ir diskusijos, vykdomos tarptautinėse organizacijose pagal jose nustatytas procedūrines taisykles.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2471 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aida
  • Tarptautinė teisė
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Tarptautinė teisė. (2011 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautine-teise.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 07:32
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo