Tarptautinės ekonomikos namų darbas


Kas yra mokejimo balansas. Mokejimu balanso darbai. Sandoris tarp saliu baigiasi. Mokėjimo balanso elementai.

Ekonomikos namų darbas. Mokėjimų balansas ir jo esmė. Lietuvos importo analizė. Literatūros sąrašas. Šalies mokėjimų balansas yra sąskaitų sistema, parodanti visus šalies sandorius su visu likusiu pasauliu, kuriuos atlieka gyventojai, įmonės ir vyriausybės. Sandoriu (transakcija) vadinsime bet kokius mainus – parduodant ar perkant prekes, apmokant paslaugas, perkant ir parduodant turtą, dovanojant vertingus daiktus ar pinigus. Mokėjimų balansas – statistinis visų šalies žmonių, įmonių ir valdžios santykių su užsieniu atspindys. Pagrindinis mokėjimų balanso tikslas – parodyti šalies užsienio ekonominių ryšių subalansuotumo lygį. Mokėjimų balansas formuojamas pagal dvejybinio įrašo principą: ta pati operacija įrašoma į debetą ir į kreditą. Kreditas – tai vertybės išvežimas iš šalies mainais už tokios pačios vertės įvežimą į šalį. Tai šalies pajamos užsienio valiuta. Debetas – vertybės įvežimas į šalį mainais už tam tikros vertės išvežimą iš šalies. Tai šalies išlaidos užsienio valiuta. Kreditas - tai bet koks sandoris, kuris baigiasi valiutos įplaukomis iš užsienio, o debetas – bet koks sandoris, kuris baigiasi valiutos išplaukimu iš šalies.


Šalies mokėjimų balansas yra sąskaitų sistema, parodanti visus šalies sandorius su visu likusiu pasauliu, kuriuos atlieka gyventojai, įmonės ir vyriausybės.

Mokėjimų balansas – statistinis visų šalies žmonių, įmonių ir valdžios santykių su užsieniu atspindys.

Mokėjimų balansas formuojamas pagal dvejybinio įrašo principą: ta pati operacija įrašoma į debetą ir į kreditą. Tai šalies pajamos užsienio valiuta. Tai šalies išlaidos užsienio valiuta.

Valiuots įplaukos gerina mūsų balansą, tuo tarpu išplaukos – blogina. Prekių importas yra debetas ir veda prie valiutos išplaukimo ar įsiskolinimo užsieniui, kai eksportas didina meinamoji sąskaita atspindi tarptautinių prekių, paslaugų ir kitų grynųjų pajamų judėjimą ir susideda iš tokių dalių kaip: prekių eksportas ir importas bei einamieji pervedimai (transferiniai mokėjimai tarp šalių).

Prekių ir paslaugų eksporto bei importo dalys sudaro vieną svarbiausių einamosios sąskaitos elementų – prekybos balansą. Prekybos balansas informuoja apie prekių ir paslaugų eksportą minus prekių ir paslaugų importą. Einamoji sąskaita taip pat informuoja apie palūkanas, Lietuvių uždirbtas iš užsienyje turimo turto, kurį jie galėjo būti nusipirkę praeityje, užsieniečių uždirbtas palūkanas iš Lietuvoje esančio turto, kurį užsieniečiai pirko praeityje ir duotų arba gautų vienašališkų grynųjų (neto) perdavimų (transfers) likutį. Vienašališko perdavimo pavyzdys galėtų būti vokietijos suteikiama pagalba Lietuvai. Toks sandoris galėtų būti įplauka.

Einamosios sąskaitos balansas parodo, ar šalis didina savo teises į užsienio turtą (perviršis), ar mažina (deficitas). Einamosios sąskaitos balansas yra labai atidžiai stebimas, nes manoma, kad jis lemia valiutos kurso kitimą. Jei jo deficitas gilėja, tai gali laukti valiutos kurso kritimo arba devolvavimo. Jei deficitas yra didelis, o valiutos kurso kritimas tęsiasi ilgai, tai galima tikėtis importo suvaržymo.

Prekybos balanso deficitas dažnai traktuojamas kaip neigiamas reiškinys. Bet gali būti išimčių. Pavyzdžiui, kai į šalį įvežama daug užsienio kapitalo ir tas kapitalas panaudojamas pirkti užsienyje naujoms technologijoms, pradžioje gali susidaryti neigiamas balansas. Bet po keleto metų, kai investicijos pradės duoti grąžą ir eksportas išaugs prekybos balanso deficitas gali išnykti.

Kapitalo sąskaita - antroji pagrindinė mokėjimų balanso sąskaita. Joje apskaitomas kapitalo judėjimas į šalį ir iš jos.

  • Ekonomika Namų darbai
  • 2011 m.
  • Darina
  • 10 puslapių (1254 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ekonomikos namų darbai
  • Microsoft Word 58 KB
  • Tarptautinės ekonomikos namų darbas
    8 - 3 balsai (-ų)
Tarptautinės ekonomikos namų darbas. (2011 m. Lapkričio 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/tarptautines-ekonomikos-namu-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 03:30