Tarptautinės komunikacijos kliūtys


Pranašumo jausmas. Kultūrinis reliatyvizmas , universalumo prielaida – panašumo akcentavimas. Literatūros sąrašas.


Per pastaruosius metus tarpkultūrinėje komunikacijoje itin sustiprėjo domėjimasis tarpkultūriniais konfliktais. Ting – Toomey, Oetzel (2001) tarpkultūrinį konfliktą apibrėžia kaip skirtingų kultūrų asmenų emocinį nusivylimą arba lūkesčių neišsipildymą, kuomet tarpkultūrinėje sąveikoje yra nesuderinamos skirtingų kultūrų atstovų vertybės, normos, siekiai, išteklių ribotumai ar tikėtini rezultatai. Šių mokslininkų nuomone, tarpkultūrinis konfliktas kyla tuomet, kada priklausomybė kultūrinei grupei įtakoja asmens požiūrį bei siekį išvengti ar valdyti konfliktus.

Be kalbų skirtumo ir kitų problemų, tarptautinės komunikacijos sėkmei gali kliudyti mūsų individualios reakcijos, galinčios būti ir priešiškos. Priešiškoms reakcijoms priskiriami:

Etnocentrizmas. Žodis „etnocentrizmas“ kilęs iš graikiško ethnos (tauta) ir kentron (centras). Jis reiškia, kad mūsų tauta laikoma pasaulio centru. Etnocentrizmas yra kitų kultūrų vertinimas, remiantis savąja ir laikant ją savotišku etalonu. Neatitinkančios šio etalono kultūros (ar jų elementai) laikomos blogesnėmis, keistomis, nenormaliomis ir t.t. Etnocentristinis požiūris pavojingas, nes tikėjimas savosios kultūros pranašumu gali sukelti priešiškumą ir konfliktą. Etnocentrizmas egzistuoja visose tautose, tai atsispindi, kai braižomi žemėlapiai: – JAV publikuotuose pasaulio žemėlapiuose dažniausiai ši šalis ir yra centre, britiškuose – Vakarų Europa. Etnocentrizmas siejamas ir su nacionalizmu.

  • Komunikacijos Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (832 žodžiai)
  • Kristina
  • Tarptautinės komunikacijos kliūtys
    10 - 8 balsai (-ų)
Tarptautinės komunikacijos kliūtys. (2016 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautines-komunikacijos-kliutys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 18:38
×